Dnes je 18.1.2022 a svátek má Vladislav

Otázky a odpovědi

Aplikace Otázky a odpovědi umožňuje vložit dotaz pro pracovníky městského úřadu. Zároveň slouží jako jakási znalostní databáze, ve které můžete již zodpovězené dotazy vyhledávat. Pro lepší přehlednost jsou jednotlivé příspěvky tříděny do několika kategorií.

Vložený dotaz se v databázi zobrazí až po vložení odpovědi. Zároveň bude odpověď zaslána na e-mail, který jste uvedli ve formuláři.

Vyhledávání v otázkách a odpovědíchVyhledat:      Kategorie:
Parkovací mista
Ludmila Valentova  |  10.11.2021 12:21:15
Dobrý den mám velkou prosbu bydlím na ulici Kopečná. Naše ulice se začíná omlazovat a začíná být na ulici mnoho zaparkovaných aut, když jezdi TS, tak mají co dělat aby se tu vyhli. Je tu velký problém s parkovacími místy a nešlo by vybudovat parkovací místa na zatravněné ploše vedle domu Kopečná453 ?Děkuji Valentova.
Odpověděl: Tomáš Vondra, investice města, administrativa | 11.1.2022 9:36:59
Dobrý den,

na základě Vámi zaslaného dotazu skrze řešení parkovacích míst na ul. Kopečná ve Vrbně pod Pradědem, Vám sdělujeme, že o této situaci víme a máme připravenou projektovou dokumentaci na doplnění parkovacích míst v dané lokalitě. Nová projektová dokumentace počítá mimo jiné i se zásahy do komunikace ul. Husova ve smyslu podélných stání a stání na zelené ploše u domů č.p. 452, 453 ul. Kopečná. Tyto stání u domů budou zbudovány dle plánu v období 2022-2023.

Město Vrbno pod Pradědem v minulosti realizovalo v rámci získané dotace opravu povrchu silnice Husova a jednou z podmínek dotačního titulu bylo udržení investice po dobu 5 let bez zásahů do místní komunikace. Proto k výstavbě dalších parkovacích míst s podélným stáním, která jsou dle vypracované projektové dokumentace přilehlá k místní komunikaci ul. Husova dojde až po uplynutí vázací pětileté lhůty, aby nedošlo k narušení dotačních podmínek a sankcím vůči městu.
Prodej pozemku
Helena Smičková  |  21.7.2021 15:22:33
Dobrý den, obracím se na Vás s dotezem, zda obec nebude odprodávat pozemky a kde mohu tuto informaci získat.
Děkuji
Smičková
Odpověděl: Bc. Pavel Kopča, vedoucí majetkoprávního odboru | 25.8.2021 8:18:59
Dobrý den,

veškeré vyhlášené záměry na prodeje naleznete na stránkách města v sekci úřední deska. Prodeje se schvalují vždy na základě jednotlivých žádostí. V tuto chvíli vhodné pozemky na stavu RD město nemá.

V případě zájmu o bližší informace kontaktujte Mgr. Fotopulose 554 795 109, který má na starosti pozemky města. Přeji hezký den

Bc. Pavel Kopča, Vedoucí majetkoprávního odboru
Parkovné
Jirka  |  4.10.2019 11:39:25
Dobrý den chci se zeptat na parkování těžkých nákladních aut na parkovišti U Dřevasu zda je správné že tam každý víkend stojí několik souprav.Na každém vjezdu do lesa je minimálně značka zákaz vjezdu nely přímo závora.Zdá se my poněkud neprávné aby tam parkovaly jen tak,jedna souprava tam stojí už dávno před prázdninama.Za parkoviště město zaplatilo nemalou částku a cizí firmy které tam parkují si myslím že se na ni nepodílely nebylo by vhodné se nad tím zamysled,možná by to byla cesta jak přispět na opravy poničených komunikací v našem městě
Odpověděl: Bc. Pavel Kopča, vedoucí majetkoprávního odboru | 9.10.2019 16:55:51
Město se otázkou parkování nákladních vozidel na parkovišti "u dřevokombinátu" již zabývá, momentálně jsou zpracovávány návrhy na umístění dopravního značení se zákazem vjezdu a parkování nákladních vozidel (nad 3,5 tuny). Toto značení bude v nejbližší době umístěno.
Podnájem bytu
Veronika Poláčková  |  27.1.2019 8:38:29
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda není ve městě Vrbno Pod pradědem volný nějaký byt 3+1 k pronájmu? Předem děkuji za odpověď

S pozdravem Veronika Poláčkova
Odpověděl: Michaela Adámková, byty, nájemné, vyúčtování | 28.1.2019 11:06:27
Dobrý den paní Poláčková,

byty v majetku města Vrbna pod Pradědem jsou přidělovány na základě pořadníku na byty. Žádost na byt, rovněž i pravidla pro přidělování bytů, najdete na webu www.vrbnopp.cz .
výluka dopravy karlovice -pocheň š. niva a dále směr bruntál
Anton  |  12.10.2018 20:09:56
Dobrý den,řekl bych že ta informace moc neproběhla,tudíž navíme jak se přesunout z bodu A vrbno do bodu B bruntál pokud je výluka z důvodu kácení dřeva.
Vy máte služební vozy a vám to je jedno,to musí jednou skončit.
Děkuji za odpověď.
Dobrý den,

chápeme Vás, ale bohužel dopravce společnost GW Train Regio a.s., která provozuje drážní dopravu v úseku Vrbno pod Pradědem - Milotice nad Opavou, nám žádnou informaci o plánované výluce vlaků neposkytla.

Tudíž jsme neměli možnost předem informovat cestující o vzniklé události na stránkách města. Na stránkách dopravce nebyla také událost o výluce uvedena a s největší pravděpodobností se tedy jednalo o náhlou událost v podobě kácení stromů, jak jste sám uvedl.

Dopravce nás předem o plánovaných výlukách informuje a také na stránkách dopravce zde http://www.gwtr.cz/cs/moravskoslezsko/jizdni-rady/vyluky, případně informuje cestující na facebooku dopravce https://www.facebook.com/gwtrainregio/

Celou věc můžete řešit formou stížnosti u SŽDC. Zde přikládáme odkaz na stránky Ministerstva dopravy ČR https://www.mdcr.cz/Ministerstvo/Stiznosti a stránky Správy železniční a dopravní cesty https://www.szdc.cz/kontakty/napiste-nam.html, která provozuje a udržuje železniční dopravní cesty v ČR.
Pracovní místa
Kašpárková Milada  |  2.10.2018 17:30:01
Chtěla bych vědět proč se zaměstnávají lidé z okolních měst a ne z Vrbna,když mají jistou kvalifikaci a Vrbensko je nezaměstnané?Je to velice škoda.
Odpověděl: Ing. Miroslav Adámek, tajemník úřadu | 4.10.2018 9:20:53
Vážená paní Kašpárková,

při výběru úředníka je nutno dodržovat ustanovení § 7, zákona č. 312/2002 Sb., o úřednících územních samosprávných celků a o změně některých zákonů, kdy podmínkou pro vnik pracovního poměru je výběrové řízení a následně splnění dalších kvalifikačních požadavků. Splnění podmínek dle zákona č.312/2002 Sb., je pro občana „pouze“ formální záležitost. Rozhodují především kvalifikační předpoklady. Mezi další „podpůrné“ prostředky při výběru zaměstnance patří např. praxe v požadovaném oboru, ve státní správě, bydliště a apod. U výběrového řízení komise posuzuje i místo trvalého pobytu uchazeče. Zaměstnávat vrbenské občany je také pro zaměstnavatele výhodnější.

Z Vašeho dotazu není zřejmé, o která pracovní místa se konkrétně jedná. Jde-li o zaměstnance odboru vnitřních věcí, finančního a majetkoprávního (zde se jedná o výjimky), zaměstnance dlouhodobě zaměstnané na městském úřadě. Pokud jde o pracovníky odboru výstavby a životního prostředí, kde je nejvyšší % dojíždějících zaměstnanců, je nutno dodržovat jak ustanovení § 7, zákona č. 312/2002 Sb., o úřednících územních samosprávných celků a o změně některých zákonů, tak následné splnění dalších kvalifikačních požadavků pro výkon činnosti stanovené v §13a, zákona č. 183/2006 Sb. o územním plánování a stavebním řádu.

Kvalifikační požadavky vzdělání a praxe splňuje fyzická osoba, která má:

a) vysokoškolské vzdělání v magisterském nebo bakalářském studijním programu ve studijním oboru stavebního, architektonického nebo právnického směru,

b) vyšší odborné vzdělání v oboru stavebnictví a 2 roky praxe v oboru stavebnictví, nebo

c) střední vzdělání s maturitní zkouškou v oboru stavebnictví a 3 roky praxe v oboru stavebnictví.

Za poslední rok bylo vypsáno 10 výběrových řízení na obsazení pracovní pozice na stavebním odboru. Do výběrových řízení se nepřihlásil nikdo z Vrbna pod Pradědem, kdo by splňoval zákonem dané požadavky.

Z uvedeného důvodu jsou výběrová řízení zveřejňována nejen na webových stránkách města (v případě vedoucích pracovníků je provedena inzerce v příslušném regionálním tisku), informace je zasílána na MPSV ke zveřejnění a s žádostí o zveřejnění jsou osloveny všechny okolní obce a ORP Bruntál. Jsme rádi za každou přihlášku, která splňuje výše uvedené kvalifikační požadavky bez ohledu na trvalý pobyt.

Závěrem Vás chci požádat, pokud znáte osobu splňující požadavky k přijetí na odbor výstavby a životního prostředí, která by měla zájem zde pracovat, budu velice rád, pokud zájemci doporučíte podat přihlášku na MÚ ve Vrbně pod Pradědem – výběrové řízení je stále aktuální. Ing. Miroslav Adámek, tajemník
Hlášení rozhlasu
Michal Pešek  |  6.9.2018 9:22:09
Mohl by mi prosím někdo vysvětlit, proč v našem městě
téměř denně hlásí městský rozhlas různé akce konající se ve městě atp., a to i
přestože úřad o těchto akcích občany informuje na vývěskách, webu, facebooku,
sms zprávou? Nezdá se vám, že je to tady jako u kolotočů? Mám vážnou obavu, že
účel ke kterému byl rozhlas původně zřízen (krizové situace), se patrně může
minout účinkem, jelikož lidé díky častému hlášení již ani nepozorují co úřad
opět hlásí a většina lidí k tomuto hlášení zaujala laxní přístup. V případě
skutečné krize by mohla všem takovým občanům vzniknout velká škoda a to jen
proto, že se toto médium zneužívá ke komerčním záležitostem. Vrcholem všeho je,
že podobné pozvánky spouštíte v době víkendu, kdy navíc o nedělích platí
vyhláška o ochraně nočního klidu a regulaci hlučných činností. Takový přístup
mi přijde ze strany úřadu opravdu jako výsměch všem. Můžete mi prosím odpovědět také na můj předchozí dotaz?Děkuji. Michal Pešek
Odpověděl: Ing. Miroslav Adámek, tajemník úřadu | 6.9.2018 13:41:58
Vážený pane,

na 50. schůzi Rady města Vrbna pod Pradědem dne 5.4.2017 usnesením č. 1352/50/2017 byly schváleny „Zásady pro užívání městského rozhlasu“. Uvedené zásady jsou zveřejněny na webových stránkách města https://www.vrbnopp.cz/cs/obcan/hlaseni-rozhlasu/ .

V zásadách jsou stanoveny druhy informací, které mohou být vysílány, vysílací doby včetně maximální doby opakování zprávy. V neděli a státem uznaný den pracovního klidu se nevysílá, mimo výjimky uvedené v článku IV. zásad. Hlášení komerčního charakteru se nezveřejňují. Přehled hlášení je uveden na webových stránkách města https://www.vrbnopp.cz/cs/obcan/hlaseni-rozhlasu/.

V následující době bude prověřeno dodržování výše uvedených zásad, se zaměřením na dobu vysílání.

Pěkný den přeji

Ing. Miroslav Adámek
cyklostezka
Anton  |  23.7.2018 22:21:21
Prosím o stručnou odpověď, jestli se bude budovat cylkostezka směr karlovice a v jakém horirontu a kde by eventuelně měla končit a kudy povede.
Děkuji za odpověď.
Odpověděl: Mgr. Alena Kiedroňová | 24.7.2018 8:49:58
Cyklostezka se určitě budovat bude, po studii se nyní připravuje projektová dokumentace. Podle sdělení vedoucí majetkoprávního odboru Ing. Ivety Pešatové budoucí cyklostezka začíná u křižovatky Nádražní - Dělnická, vede podél státní silnice a v k.ú. Karlovice přechází přes železniční trať a končí na stávající pěšině cca 50 m před modrou lávkou.
Vrbno usiluje o získání dotace. O postupu budeme veřejnost samozřejmě informovat, radnice chce investici realizovat co nejdříve, zájem veřejnosti o cyklostezku je opravdu velký.
Dotaz.
Jaroslav Pospíšil  |  23.5.2018 11:32:20
Dobrý den,proč město nehlásí minimálně den dopředu kde bude sekat trávu hlavně podél parkování aut, kde můžeš třeba i náhodně dojít k poškození auta. Viděl jsem v jiných městech informační cedule.
Děkuji.
Dobrý den,

k níže uvedenému Vám sdělujeme, že jsme se již v minulosti snažili, pomocí přenosného dopravního značení, předejít parkování v oblastech plánovaného sečení.Toto dopravní značení nebylo bráno na vědomí, stejně jako v případech, kdy provádíme blokové čištění komunikací a parkovišť.

Z tohoto důvodu jsou naši zaměstnanci, sekající trávu, vybaveni ochrannými plachtami, kterými chrání automobily v případě rizika jejich poškození při sečení.

Rozmísťování dopravního značení před plánovaným sečením na přilehlých parkovištích a komunikacích je nutné minimálně dva až tři dny předem, aby majitelé zaparkovaných automobilů měli dostatek času na toto dopravní značení reagovat. I při přesném postupu prací podle schváleného harmonogramu sečení, může nastat kolize termínu plánovaného sečení s počasím nebo poruchami strojů, nemocí pracovníků, a pod.,.V tom případě by se stal oznámený zákaz stání zbytečným, z důvodu neposečení přilehlých pozemků, musel by být opět s předstihem vyhlášen,a znovu uvádíme, pokud byl zákaz stání označen, stejně v označeném úseku zůstala zaparkovaná vozidla, která se při sečení musela chránit plachtou.Při prověřování zkušeností s rozmístěním přenosného dopravního značení pro tyto účely v okolních městech (Krnov,Bruntál,Rýmařov), jsme zjistili, že se potýkají ze stejnými problémy, a přenosné dopravní značení při sečení nepoužívají.

Závěrem navrhujeme, že před sečením znovu zkušebně provedem DZ na parkovištích, a vyhodnotíme jeho účinnost.

Přeji pěkný den. Vašíček
Technické služby Vrbno
bioodpad
23.4.2018 20:54:31
Dobrý den,mám takový dotaz,zda a eventuelně v časovém harizontu bude se řešit likvidace posečené trávy od domkařů.Je varianta zakoupení pytlů ale kde toto skončí nikdo neví.Menší Město Albrechtice to má vyřešené a my pořád pokulháváme.Proto se to vozí různě pokoutně po příkopách a lese.
Děkuji za brzkou odpověď.
Dobrý den,
Město Vrbno pod Pradědem přistoupilo na variantu "domácího kompostování" u domkařů, tedy vlastníků rodinných domů. Byly přidělovány velkoobjemové kompostery. Ve městě jsou rozmístěny hnědé kontejnery na likvidaci rozložitelného biologického odpadu. Dále je možnost posekanou trávu od rodinných domků vozit ke sběrnému dvoru do Mnichova, kde je před jeho budovou postaven veřejnosti volně přístupný kontejner právě na posekanou trávu.
Přeji hezký den.
Milan Halo, odbor výstavby a životního prostředí
load