Dnes je 20.5.2022 a svátek má Zbyšek

Bobová dráha

IČO: 62360213

Vrbno pod Pradědem 792 01

Tel.: +420 607 039 882
E-mail: info@skiarenavrbno.cz
Web: www.skiarenavrbno.cz

Bobová dráha se nachází jižně od středu města na Vysoké hoře (1031 m.n.m.). Bobová dráha byla pro Vás uvedena do provozu v prosinci roku 2014. K zajímavostem patří, že je zde umožněn celoroční provoz dráhy v délce 840 m.

Dále v jednomístných bobech je možnost svézt v tandemu také malé dítě. Bobová dráha disponuje celkem 18 boby, převýšení bobové dráhy je 60 m a maximální nosnost bobů pro bezpečný provoz je 140 kg.

Provozovatel

společnost KARETA, s.r.o. Bruntál

Oficiální stránky: www.skiarenavrbno.cz

Provoz bobové dráhy

Letní provoz bobové dráhy je zajištěn denně od  10 do 18 hodin.

Jak se k bobové dráze dostanete

K areálu bobové dráhy se můžete dostat např. osobním automobilem ve směru od okružní křižovatky po ulici Bezručova a dále po Žižkově ulici. Při cestě na Vysokou horu ze středu města budete ve směru jízdy po levé straně míjet Penzion "U Hradilů". Parkování osobních vozidel je umožněno zdarma na parkovišti za penzionem nebo přímo v areálu Ski Arény Vrbno u chaty pod názvem Andělka. V případě, že návštěvníci zvolí cestu z Vrbna pěšky nebo na kole, tak se budou pohybovat po červeně vyznačené turistické trase nebo cyklotrase č. 6909.

Pokud chcete bobovou dráhu navštívit ze směru od sousední obce Andělské Hory, je možný výlet na kole po trase č. 6909 nebo pěšky po červené trase, kde budete po cestě míjet Anenský vrch (861 m.n.m) a Anenskou myslivnu,(838 m.n.m. vrch Kopřivník). Poté na rozcestí můžete zvolit při jízdě na kole trasu č. 6076 k Bikeparku (pro náročné zájemce), odkud se dostanete k bobové dráze. V případě, že trasu k Bikeparku nezvolíte, můžete pokračovat dále pěšky po trase č. 6909 a červené, na níž se dále dostanete k rozcestníku Pod Šindelnou a cesta opět pokračuje po trase č. 6909 k Mirkovu pramenu, odkud je vidět v podhůří město Vrbno. Pokračováním dále po trase č. 6909 a červené se po pár desítkách metrech dostanete do areálu bobové dráhy, kde na Vás již čeká samotná bobová dráha a příjemné zážitky. Občerstvit se můžete v chatě Andělka. Vzdálenost je cca 6,2 km.

K bobové dráze se návštěvníci mohou na kole dostat také krásnou cestou z velké Hvězdy u Karlovy Studánky. Hvězda je branou do Jeseníků a na Praděd. Cestou z Hvězdy na bobovou dráhu zvolíte turistickou trasu po modré nad Karlovou Studánkou, ve směru na malou Hvězdu a Vrbno. Budete míjet vyhlídku na obec Ludvíkov. Kdo má zájem, tak při cestě k bobové dráze po cyklotrase č. 6076 může užít Biketrail (Bikepark Vrbno), kde tento Biketrail začíná od lyžařského vleku. Vzdálenost z Hvězdy k Bikeparku Vrbno je cca 7,7 km. Sjezd na kole je však pro náročné a zkušené cyklisty. Z tohoto směru je i tak možné pokračovat po cestě ke křižovatce ve směru Pod Šindelnou a dále do Vrbna k bobové dráze. Cestu k bobové dráze je možné si zkrátit od Bikeparku dále po sjezdovce. 

QR kód

Bobová dráha

Fotogalerie

Letní bobová dráha

Letní bobová dráha

 
Letní bobová dráha

Letní bobová dráha

 
Letní bobová dráha

Letní bobová dráha

 
Letní bobová dráha

Letní bobová dráha

 
Letní bobová dráha

Letní bobová dráha

 
Letní bobová dráha

Letní bobová dráha

 
Letní bobová dráha

Letní bobová dráha

 
Letní bobová dráha

Letní bobová dráha

 
Letní bobová dráha

Letní bobová dráha

 
Bobová dráha - mapa

Bobová dráha - mapa

 
bobová dráha, autor: Kateřina Klausová

bobová dráha

 
 
Vytvořeno 3.3.2016 11:42:47 | přečteno 38908x | Jiří Třísko
load