Dnes je 20.5.2022 a svátek má Zbyšek

Otázky a odpovědi

Aplikace Otázky a odpovědi umožňuje vložit dotaz pro pracovníky městského úřadu. Zároveň slouží jako jakási znalostní databáze, ve které můžete již zodpovězené dotazy vyhledávat. Pro lepší přehlednost jsou jednotlivé příspěvky tříděny do několika kategorií.

Vložený dotaz se v databázi zobrazí až po vložení odpovědi. Zároveň bude odpověď zaslána na e-mail, který jste uvedli ve formuláři.

Vyhledávání v otázkách a odpovědíchVyhledat:      Kategorie:
uklid místních komunikací
Jaroslav Janča  |  29.3.2022 13:58:26
Dobrý den, opět se nám vrátilo jaro tak jako každý rok a jako každý rok se ještě nezačalo s čištěním komunikací od posypového materiálu. Jako každý rok (asi) TS vyjedou, až si každý vyzametá silnici před svým domem (aby se neprášilo) a nebude co čistit. Poté budou jezdit TS se svým úklidovým vozem a plácat se po ramenou, jak uklidili. Proto se ptám, kdy začnou TS s jarním úklidem? Ul. Zahradní ,Smetanova ,Krátká ,Sv. Čech.
Děkuji za odpověď.
Odpověděl: Bc. Pavel Kopča, vedoucí majetkoprávního odboru | 6.4.2022 9:51:57
Dobrý den pane Jančo,

reaguji na Váš dotaz, který se týkal úklidu místních komunikací. Přeposílám stanovisko ředitele TS Vrbno s.r.o., se kterými máme uzavřenou smlouvu na provádění těchto prací:

" TS VRBNO s.r.o. provádí zimní údržbu do 31.3.2022, jelikož má s městem Vrbno pod Pradědem uzavřenou smlouvu. Tato smlouva zavazuje k provádění zimní údržby a držení pohotovosti. Z tohoto důvodu máme k dispozici na jarní úklid komunikací omezený počet strojů. Letní údržba komunikací začíná dle smlouvy od 1.4.2022, a proto je letní údržba komunikací do zmíněného data prováděna v omezeném režimu."

Bc. Pavel Kopča, vedoucí majetkoprávního odboru
Parkovací mista
Ludmila Valentova  |  10.11.2021 12:21:15
Dobrý den mám velkou prosbu bydlím na ulici Kopečná. Naše ulice se začíná omlazovat a začíná být na ulici mnoho zaparkovaných aut, když jezdi TS, tak mají co dělat aby se tu vyhli. Je tu velký problém s parkovacími místy a nešlo by vybudovat parkovací místa na zatravněné ploše vedle domu Kopečná453 ?Děkuji Valentova.
Odpověděl: Tomáš Vondra, investice města, administrativa | 11.1.2022 9:36:59
Dobrý den,

na základě Vámi zaslaného dotazu skrze řešení parkovacích míst na ul. Kopečná ve Vrbně pod Pradědem, Vám sdělujeme, že o této situaci víme a máme připravenou projektovou dokumentaci na doplnění parkovacích míst v dané lokalitě. Nová projektová dokumentace počítá mimo jiné i se zásahy do komunikace ul. Husova ve smyslu podélných stání a stání na zelené ploše u domů č.p. 452, 453 ul. Kopečná. Tyto stání u domů budou zbudovány dle plánu v období 2022-2023.

Město Vrbno pod Pradědem v minulosti realizovalo v rámci získané dotace opravu povrchu silnice Husova a jednou z podmínek dotačního titulu bylo udržení investice po dobu 5 let bez zásahů do místní komunikace. Proto k výstavbě dalších parkovacích míst s podélným stáním, která jsou dle vypracované projektové dokumentace přilehlá k místní komunikaci ul. Husova dojde až po uplynutí vázací pětileté lhůty, aby nedošlo k narušení dotačních podmínek a sankcím vůči městu.
Parkovné
Jirka  |  4.10.2019 11:39:25
Dobrý den chci se zeptat na parkování těžkých nákladních aut na parkovišti U Dřevasu zda je správné že tam každý víkend stojí několik souprav.Na každém vjezdu do lesa je minimálně značka zákaz vjezdu nely přímo závora.Zdá se my poněkud neprávné aby tam parkovaly jen tak,jedna souprava tam stojí už dávno před prázdninama.Za parkoviště město zaplatilo nemalou částku a cizí firmy které tam parkují si myslím že se na ni nepodílely nebylo by vhodné se nad tím zamysled,možná by to byla cesta jak přispět na opravy poničených komunikací v našem městě
Odpověděl: Bc. Pavel Kopča, vedoucí majetkoprávního odboru | 9.10.2019 16:55:51
Město se otázkou parkování nákladních vozidel na parkovišti "u dřevokombinátu" již zabývá, momentálně jsou zpracovávány návrhy na umístění dopravního značení se zákazem vjezdu a parkování nákladních vozidel (nad 3,5 tuny). Toto značení bude v nejbližší době umístěno.
výluka dopravy karlovice -pocheň š. niva a dále směr bruntál
Anton  |  12.10.2018 20:09:56
Dobrý den,řekl bych že ta informace moc neproběhla,tudíž navíme jak se přesunout z bodu A vrbno do bodu B bruntál pokud je výluka z důvodu kácení dřeva.
Vy máte služební vozy a vám to je jedno,to musí jednou skončit.
Děkuji za odpověď.
Dobrý den,

chápeme Vás, ale bohužel dopravce společnost GW Train Regio a.s., která provozuje drážní dopravu v úseku Vrbno pod Pradědem - Milotice nad Opavou, nám žádnou informaci o plánované výluce vlaků neposkytla.

Tudíž jsme neměli možnost předem informovat cestující o vzniklé události na stránkách města. Na stránkách dopravce nebyla také událost o výluce uvedena a s největší pravděpodobností se tedy jednalo o náhlou událost v podobě kácení stromů, jak jste sám uvedl.

Dopravce nás předem o plánovaných výlukách informuje a také na stránkách dopravce zde http://www.gwtr.cz/cs/moravskoslezsko/jizdni-rady/vyluky, případně informuje cestující na facebooku dopravce https://www.facebook.com/gwtrainregio/

Celou věc můžete řešit formou stížnosti u SŽDC. Zde přikládáme odkaz na stránky Ministerstva dopravy ČR https://www.mdcr.cz/Ministerstvo/Stiznosti a stránky Správy železniční a dopravní cesty https://www.szdc.cz/kontakty/napiste-nam.html, která provozuje a udržuje železniční dopravní cesty v ČR.
cyklostezka
Anton  |  23.7.2018 22:21:21
Prosím o stručnou odpověď, jestli se bude budovat cylkostezka směr karlovice a v jakém horirontu a kde by eventuelně měla končit a kudy povede.
Děkuji za odpověď.
Odpověděl: Mgr. Alena Kiedroňová | 24.7.2018 8:49:58
Cyklostezka se určitě budovat bude, po studii se nyní připravuje projektová dokumentace. Podle sdělení vedoucí majetkoprávního odboru Ing. Ivety Pešatové budoucí cyklostezka začíná u křižovatky Nádražní - Dělnická, vede podél státní silnice a v k.ú. Karlovice přechází přes železniční trať a končí na stávající pěšině cca 50 m před modrou lávkou.
Vrbno usiluje o získání dotace. O postupu budeme veřejnost samozřejmě informovat, radnice chce investici realizovat co nejdříve, zájem veřejnosti o cyklostezku je opravdu velký.
Dotaz.
Jaroslav Pospíšil  |  23.5.2018 11:32:20
Dobrý den,proč město nehlásí minimálně den dopředu kde bude sekat trávu hlavně podél parkování aut, kde můžeš třeba i náhodně dojít k poškození auta. Viděl jsem v jiných městech informační cedule.
Děkuji.
Dobrý den,

k níže uvedenému Vám sdělujeme, že jsme se již v minulosti snažili, pomocí přenosného dopravního značení, předejít parkování v oblastech plánovaného sečení.Toto dopravní značení nebylo bráno na vědomí, stejně jako v případech, kdy provádíme blokové čištění komunikací a parkovišť.

Z tohoto důvodu jsou naši zaměstnanci, sekající trávu, vybaveni ochrannými plachtami, kterými chrání automobily v případě rizika jejich poškození při sečení.

Rozmísťování dopravního značení před plánovaným sečením na přilehlých parkovištích a komunikacích je nutné minimálně dva až tři dny předem, aby majitelé zaparkovaných automobilů měli dostatek času na toto dopravní značení reagovat. I při přesném postupu prací podle schváleného harmonogramu sečení, může nastat kolize termínu plánovaného sečení s počasím nebo poruchami strojů, nemocí pracovníků, a pod.,.V tom případě by se stal oznámený zákaz stání zbytečným, z důvodu neposečení přilehlých pozemků, musel by být opět s předstihem vyhlášen,a znovu uvádíme, pokud byl zákaz stání označen, stejně v označeném úseku zůstala zaparkovaná vozidla, která se při sečení musela chránit plachtou.Při prověřování zkušeností s rozmístěním přenosného dopravního značení pro tyto účely v okolních městech (Krnov,Bruntál,Rýmařov), jsme zjistili, že se potýkají ze stejnými problémy, a přenosné dopravní značení při sečení nepoužívají.

Závěrem navrhujeme, že před sečením znovu zkušebně provedem DZ na parkovištích, a vyhodnotíme jeho účinnost.

Přeji pěkný den. Vašíček
Technické služby Vrbno
Parkování pro invalidy
Pešek  |  26.4.2017 21:44:18
Dobrý den. Mám dotaz ohledně parkování pro invalidy u úřadu. Když jsem tam byl, tak jsem vyhrazené parkovací stání nemohl vůbec najít. Je možné, že by tam snad vůbec nebylo? Bude se o něm uvažovat? Jde přeci o veřejnou budovu... Výtah mě potěšil, ale WC bylo zamčené. Děkuji. Pešek
Odpověděl: Mgr. Alena Kiedroňová | 23.5.2017 9:18:57
V bezprostřední blízkosti vrbenské radnice je v současné době 14 parkovacích stání, z nich ani jedno nesplňuje technické podmínky pro parkování vozidla převážejícího člověka odkázaného na invalidní vozíček, tedy šíři 3,5 metru. Ta umožňuje manipulaci s vozíčkem a přesednutí člověka se sníženou mobilitou ze sedadla auta na vozíček a zase zpět. Tito lidé zpravidla využívali parkovací místa v blízkosti hlavního vstupu do objektu, což není optimální řešení. Navíc bývají i tato místa často obsazena jinými auty.
Zřízením jednoho parkovacího stání pro vozidla označená průkazem ZTP se zabývala rada města na svém jednání 16. května. Rozhodla o zřízení vyhrazeného parkovacího místa pro osoby těžce pohybově postižené ve dvoře Městského úřadu Vrbno p. P. v blízkosti výtahu, který zajišťuje bezbariérový přístup do obou pater budovy. Pro ten účel bude rozšířeno jedno stávající parkovací místo, když město nechá odstranit dlažbu chodníku při obvodu zdi přístavby a prostor po něm využije pro zvětšení manipulačního prostoru u vozidla.
Radní rozhodli o zřízení místa jednomyslně. Současně rozhodli, že v příštím roce město nechá vypracovat studii o využití části pozemku parc. č. 1182 pro vybudování nových parkovacích míst. Těch tady může vzniknout až deset nebo jedenáct. „V tuto chvíli jsme využili reálné možnosti a rozhodli se pro zřízení jednoho místa pro občany ZTP. Není zřejmé, zda pro investici do vybudování nových parkovacích míst budeme mít tak brzy prostředky v rozpočtu města,“ uvedla starostka Květa Kubíčková.
Tajemník MěÚ Ing. Miroslav Adámek k podnětu o uzamčeném WC pro invalidní občany uvedl, že u tohoto sociální zařízení je vyvěšena informace, kde si občan může vyzvednout klíč. Je to hned ve dvou kancelářích. Přesto takové řešení nemusí člověku na vozíčku vyhovovat. „Necháme toto WC přístupné volně. Věřím, že toho nebude zneužívat ostatní veřejnost, jak se dříve stávalo. Chodba úřadu je nyní monitorována kamerovým systémem, proto můžeme případný problém rychle řešit,“ dodává Ing. Adámek.
Spojení Vrbno pod Pradědem - Olomouc
Vladimír  |  6.3.2017 20:39:42
Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, proč došlo k 5.3.2017 ke změně jízdího řádu autobusů a autobusy na trati Jeseník - Olomouc přestaly zajíždět do zastávky Vrbno, centrum.
Děkuji za odpověď.
Odpověděl: Mgr. Alena Kiedroňová | 15.3.2017 15:36:22
O odpověď jsme požádali pracovníky dopravce, společnosti ARRIVA MORAVA Ostrava. Zde je odpověď:
"Od prosince 2016 zavedla naše společnost novou koncepci komerčních dálkových linek, ve snaze nabídnout cestujícím pravidelnější a přehlednější spojení. Součástí tohoto projektu bylo také zavedení závleku linky 950104 na Vrbno pod Pradědem, centrum, aby se zkrátila docházková vzdálenost pro cestující z centra Vrbna. Situaci po optimalizaci jsme monitorovali a během ledna a února došlo k potřebě prodloužit jízdní dobu linky, která se jevila jako nedostatečná.

Vzhledem k tomu, že linka má své návaznosti v Jeseníku, kde navazuje na příměstské linky z okolí, a pro cestující z Jesenicka je to jediná možnost dostat se do oblasti Vrbna, Rýmařova a Olomouce, a dále má své návaznosti v Olomouci, kde navazuje na dálkové autobusy do Brna, byla jediná možnost vynechat závlek ve Vrbně a tím pádem získat potřebné minuty pro prodloužení jízdní doby. Obsluha zastávek ve Vrbně je tedy nyní ve stavu, v jakém byla před prosincem 2016, kdy spoje, které jedou mimo Zlaté Hory, zastavují na zastávce Vrbno pod Pradědem, rozc. Ludvíkov, a spoje, které jdou přes Zlaté Hory, obsluhují také zastávku Vrbno pod Pradědem, centrum (tj. spoj v 6:22 do Olomouce v pracovní dny, v 15:25 do Olomouce v neděli a v 8:13 a 17:48 do Jeseníku v pracovní dny).
Situaci nepřestáváme sledovat a pokud nám to provozní situace dovolí, tak závlek, alespoň pro vybrané spoje, obnovíme. Nesmí však dojít k rozvázání návazností v Jeseníku a v Olomouci, které jsou pro tuto linku prioritní.

Co se týče posunu podvečerního nedělního spoje na lince Jeseník - Olomouc, uspíšen byl z důvodu velmi vysoké frekvence cestujících na spoji, který odjížděl po 14. hodině z Jeseníku, zatímco spoj po 17. hodině jel po většinu trasy prázdný. Proto byl spoj uspíšen, aby nebyl časový rozestup tak velký a cestující se rozmělnili po obou spojích.

Od 5. března 2017 dále došlo k úpravě jízdní doby spoje 37 linky 862 z důvodu častého zpoždění a uspíšení spojů 3 a 4 linky 863 na základě četných požadavků cestujících, aby bylo možné se dostat do Bruntálu před půl sedmou."

Roman Havko, obchodní referent ARRIVA MORAVA a.s.
Komunikace
Jaromír  |  26.11.2016 18:58:03
Dobrý den,
Chtěl bych se zeptat, zda je vůbec nějaká naděje na opravu komunikace na ulici Sklárenská, neboť tahle komunikace je v havarijním stavu.( každodenní průjezd plně naložených kamionů ničí tuhle komunikaci opravdu rychlým tempem).
Navíc se jedná o jedinou přístupovou komunikaci k našim rybníkům kde přes léto prochází a i projíždí mnoho lidí.
( zadělání děr na cestě jakousi drcenou směsi nepovažuji jako opravu komunikace)
Předem děkuji za odpověď
Odpověděl: Mgr. Alena Kiedroňová | 7.12.2016 9:31:56
Pracovníci radnice se opakovaně pokusili dohodnout s firmami, využívajícími uvedenou místní komunikaci k přepravě kmenů stromů kamiony na uložiště, na formě opravy pro zlepšení a následné udržení vyhovujícího technického stavu cesty. Reagovala zatím pouze jedna, když opakovaně vyspravovala díry zásypem frézovanou živicí, druhá nereagovala vůbec. Město nemůže dále přihlížet k ničení této komunikace, proto se obrátilo na svou smluvní právní kancelář, aby ta našla nejlepší řešení. Vzhledem k tomu, že jmenované firmy nepřinášejí městu žádný prospěch (neplatí zde daně), bude město žádat, aby nesly alespoň zčásti náklady na opravu této místní komunikace. Krajním řešením je uzavření této komunikace pro vozidla s vysokou tonáží, čímž by se přístup firem na uložiště dřeva uzavřel.Budeme veřejnost o řešení informovat. Informace pro odpověď tazateli poskytli Jiří Skácel z majetkoprávního odboru MěÚ Vrbno p. P. a starostka města Květa Kubíčková
PARKOVACÍ MÍSTO
MARTIN  |  9.10.2016 9:08:21
DOBRÝ DEN.CHTĚL BYCH SE ZEPTAT JAK JE TO VE VRBNĚ SE ZŘÍZENÍM PARKOVACÍHO MÍSTA.POKUD TO JDE TAK CO JE POTŘEBA VYŘÍDIT A JAKÁ ČÁSTKA SE MĚSTU PLATÍ MĚSÍČNĚ NEBO ROČNĚ.NEJSEM DRŽITELEM ZTP.A JEŠTĚ BYCH CHTĚL VĚDĚT ZDA MÁ MĚSTO NĚJAKÉ VOLNÉ GARÁŽE K PRONÁJMU.DĚKUJI
Odpověděl: Mgr. Alena Kiedroňová | 11.10.2016 13:36:16
V současné době město nedisponuje žádnou volnou garáží. V případě zájmu o zřízení parkovacího místa je nutno zaslat na radnici žádost, která bude obsahovat označení Vámi zvoleného parkovacího místa (parcelní číslo, název komunikace, situační zákres), jméno žádající osoby, SPZ vozidla. Schválení žádosti je v kompetenci rady města - vlastníka pozemku. Se souhlasem rady města si podáte žádost na odboru výstavby a životního prostředí, které ve správním řízení rozhodne o zřízení parkovacího místa. Cena za jedno parkovací místo činí 500,- Kč/měsíčně. Pořízení značky a její umístění hradí žadatel na vlastní náklady. Informaci poskytla Ing. Iveta Pešatová, vedoucí odboru MPO
load