Dnes je 8.6.2023 a svátek má Medard

Otázky a odpovědi

Aplikace Otázky a odpovědi umožňuje vložit dotaz pro pracovníky městského úřadu. Zároveň slouží jako jakási znalostní databáze, ve které můžete již zodpovězené dotazy vyhledávat. Pro lepší přehlednost jsou jednotlivé příspěvky tříděny do několika kategorií.

Vložený dotaz se v databázi zobrazí až po vložení odpovědi. Zároveň bude odpověď zaslána na e-mail, který jste uvedli ve formuláři.

Vyhledávání v otázkách a odpovědíchVyhledat:      Kategorie:
Hledání rodiny
Šárka Ondrušková  |  8.7.2017 14:31:26
Dobrý den, chtela bych se zeptat jestli jeste ve vašem městě žije někdo pod příjmením Číhalik. Jsem totiz jejich ztracena neteř nebo treba i sestrenice. Muj biologicky otec totiz od vas pochazi a jmenuje se Radomír Číhalík. Ke me se nehlásí od mich 7 měsíců. Ale chtela bych alespon najit zbytek sve biologicke rodiny. Dekuji moc a s pozdravem Ondrušková Šárka.
Odpověděl: Mgr. Alena Kiedroňová | 3.11.2017 13:18:16
Vážená paní, na Váš dotaz odpovídá Mgr. Dana Tománková z odboru vnitřních věcí, evidence obyvatel:
Dle ust. § 8 odst. 3 zákona o evidenci obyvatel - Poskytování údajů na žádost obyvatele starší 15 let, v tomto případě mohou být poskytnuty údaje k osobě žadatele nebo osobě blízké (tím se rozumí otec, matka, prarodiče, sourozenec, vnuk, manžel nebo partner), v tomto případě se ale poskytuje pouze údaj o datu, místu a okresu úmrtí osoby blízké. Žadatel podá písemnou žádost u kteréhokoliv úřadu, vyplní tiskopis, v tiskopisu se musí uvést jméno a příjmení osoby blízké, rodné číslo nebo datum narození.

Pak je druhá možnost, a tou je zprostředkování kontaktu. Toto upravuje ust. § 8b zákona o evidenci obyvatel. Žádost lze podat u matričního úřadu, obecního úřadu obce s rozšířenou působností, krajského úřadu nebo Ministerstva vnitra. Do žádosti se ale zase musí uvést jméno, příjmení, datum narození, místo narození, místo posledního trvalého pobytu, aby bylo možné hledanou osobu identifikovat v systému. Správní poplatek za vyřízení zprostředkování kontaktu je stanoven na 500 Kč. Do žádosti uvedete Vaše údaje a ty se vlastně předají osobě, kterou chcete kontaktovat. Pak bude na jejím rozhodnutí, jestli se Vás rozhodne kontaktovat nebo ne.

Toto jsou možnosti, jak získat údaje, nebo jak se s osobou zkontaktovat. Jinou možnost nám zákon neumožňuje.
load