Dnes je 22.3.2023 a svátek má Leona

Virtuální univerzita třetího věku začíná

VU3V Arménie blízká i vzdálená
Pořadatel: Kulturní, informační a vzdělávací centrum Vrbno, p. o.
Místo konání: Střecha
Datum konání: 4.10.2022 od 14:30 do 15:30 hodin
Typ akce: Beseda, přednáška
Tematická kategorie: Cestovní ruch; Turistika
Anotace: Téma podzimních přednášek Virtuální univerzity třetího věku ve Vrbně pod Pradědem je: Arménie blízká i vzdálená.

Podrobný popis:


Vedoucím lektorem je docent Petr Kokaisl, jehož šest přednášek je připraveno pro posluchače. První přednáška proběhne ve Střeše v úterý 4. října od 14.30 do 15.30 hodin. Zájemci se mohou přihlásit osobně ve Střeše, na telefonu 732 321 700 nebo mailem: rybarjakub@kiv-vrbno.cz.

První přednáška je věnována obecnému seznámení se s Kavkazem, další pak seznámení se s Arménií. Později přijdou na řadu další témata, věnovaná třeba národnostnímu složení, vyznání a národnostním sporům.

Petr Kokaisl je absolventem České zemědělské univerzity v Praze a Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Mezi jeho výzkumné zájmy patří kulturní antropologie, studium etnických minorit, transformace společnosti, geografie náboženství a metodologie ve společenskovědním výzkumu. Od roku 2000 podnikl několik terénních výzkumů ve Střední Asii – v Kyrgyzstánu, Turkmenistánu, Uzbekistánu, Tádžikistánu, Kazachstánu, Íránu, Číně a Afghánistánu. Část těchto výzkumů prováděl se svojí manželkou Pavlou. Je autorem nebo spoluautorem více než deseti odborných knih.


load