Dny otevřených dveří

Až nečekaný ohlas u veřejnosti vyvolaly Dny otevřených dveří na vrbenské radnici. Během dvou dnů si městský úřad přišlo prohlédnout bezmála 500 zájemců a to jak dětí z místních mateřských škol a základní školy, tak i dospělí. Mezi těmi převažovali obyvatelé města, nechyběli však ani jeho návštěvníci. Nebylo výjimkou, že se lidé přišli podívat i opakovaně a vzali s sebou i své známé.
Na přípravě a průběhu Dnů otevřených dveří se podílel tým všech pracovníků úřadu. Každý nestranný pozorovatel musel uznat, že se svého úkolu zhostil se ctí, což jednoznačně potvrzuje zájem a vysoká návštěvnost. Svou roli zřejmě sehrálo i to, že pracovníci radnice pojali svůj úkol trochu odlehčenou formou. Dobovým oblečením v podstatě mapovali sto let od založení Československé republiky. Právě tímto výročím byla akce také motivována.
Návštěvníci si mohli prohlédnout prostory radnice - sekretariát, jednotlivé kanceláře a také třeba obřadní síň. Zde si mohli prohlédnout výstavu fotografií z činnosti matriky a zhlédnout krátký videofilm, který jim ukázal, čím vším se městský úřad zabývá. Pro mnohé bylo určitě překvapením, jak rozsáhlá a mnohdy složitá je agenda radnice. Prohlídku pak zpříjemnila návštěvníkům také hudba a nechybělo samozřejmě ani občerstvení.
Dny otevřených dveří se v takovém rozsahu konaly na radnici ve Vrbně pod Pradědem poprvé. Vše ale nasvědčuje tomu, že se z nich stane další oblíbená atrakce.
Ladislav Olejníček