První turisté si odnesli cenu

vítězové turist. soutěže 2017, autor: Jitka Musilová

S létem běží na Vrbensku i v dalších mikroregionech soutěž připravená Euroregionem Praděd Brány Jeseníků. Ve vrbenském Infocentru Impuls už znají první vítěze - rodina Ludwigova z Opavy navštívila všech osm turistických cílů, tím pádem mohla získat jednu z turistických známek v limitované edici a navíc měla štěstí a odnesla si jednu z cen.

Pro letní turistickou sezónu bylo vytipováno osm atraktivit na Vrbensku. Kdo stihne navštívit alespoň čtyři, může si v Infocentru ve Vrbně pod Pradědem nebo Karlově Studánce zakoupit turistickou nálepku za 12 korun. Byla vydána v omezené edici a získat ji nemůže jen tak někdo. Kdo navštíví a pozná všech osm míst, má právo koupit si turistickou známku za 35 korun - i ta je ze zvláštní edice. Navíc komu štěstí přeje, může si s nálepkou nebo známkou sáhnout také po jedné ze zajímavých cen.

Podle informací Jitky Musilové z IC Impuls jsou Ludwigovi aktivní turisté a sběratelé turistických známek. Jejich výhrou je Autoatlas turistických známkových míst. Cena je velmi potěšila, autoatlas využijí při svých dalších turistických toulkách v naší zemi.

Další turistické cíle mohou návštěvníci Jeseníků obejít i v mikroregionech Bruntálsko, Krnovsko, Rýmařovsko a Jesenicko. I tam je vybráno vždy osm atraktivit. Kdo rád soutěží a poznává náš region, má program třeba na celé léto.

Mgr. Alena Kiedroňová, redakce webových stránek

Foto: Jitka Musilová