Středisko převzalo kompletní správu

Smuteční obřadní síň

ZVEŘEJNĚNO VE ZPRAVODAJI SDRUŽENÍ OBCÍ VRBENSKA č, 12/2017

Bezmála rok provozuje město Vrbno pod Pradědem středisko pohřebnictví poskytující komplexní služby od správy hřbitova, hrobových míst, údržby se vším všudy, organizací posledních rozloučení se zesnulými dle přání pozůstalých, vyřizováním úmrtních listů, parte, nabídkou květin a věnců, výběru hudby, prodejem doplňků jako obalů na urny a podobně. Přesto některým lidem informace chybí a nevědí, kam se obrátit.

Na jednu z členek zastupitelstva města se v listopadu 2017 obrátila žena s dotazem, kde co vyřídí. Mínila, že musí kontaktovat TECHNICKÉ SLUŽBY VRBNO s.r.o., které byly v minulosti správcem hřbitovů, a stejně tak jít ještě do kanceláře ve smuteční síni. Jak to tedy je, zeptali jsme se vedoucího střediska pohřebnictví Petra Čuje: „Středisko převzalo po TS Vrbno kompletní správu hřbitova a hrobových míst i údržbu od 1. ledna 2017. Mezitím začalo nabízet občanům celou škálu služeb, které jim mají usnadnit v těžkých chvílích ztráty blízkých přípravu posledního rozloučení a převzít za ně organizaci nezbytných záležitostí.“ Veřejnost tedy veškeré své záležitosti vyřídí a uhradí na jednpm místě – v kanceláři suterénu smuteční síně na Hřbitovní 655. Konkrétně třeba:

· informace o platbě 

· platba (hotově, na účet, další možnost je na Městě platit kartou, hotově)

· nájemní smlouvy - tvorba, konzultace, atd.

· informace dle zákona o pohřebnictví - končící/ukončené nájemní smlouvy (místo obvyklé - skříňka hřbitov) 

· zřizování nových hrobových míst

· vsypy 

· rozptyly 

· údržba hřbitova: sekání, úklid listí-sněhu, voda, osvětlení, atd. 

· poradenská činnost

V den státního svátku 28. října se ve vrbenské smuteční síni konal Den otevřených dveří, jehož smyslem bylo představit veřejnosti kompletní nabídku služeb. „Přišlo na tři sta návštěvníků z Vrbna i okolí. Připravili jsme také malé občerstvení, děti si kreslily omalovánky, krmily rybičky v kanceláři atd. Razítkem  a podpisem stvrdily svou účast na dni otevřených dveří. Občané se ptali na různé záležitosti kolem smuteční síně, hřbitova a z oboru pohřebnictví. Dotazů bylo více než dost a jsem nesmírně rád, že občané ve Vrbně pod Pradědem pohřebnictví vnímají kladně,“ dodal Petr Čuj. 

Mgr. Alena Kiedroňová, redakce webových stránek

Vytvořeno 15.12.2017 13:00:06 | přečteno 366x | Mgr. Alena Kiedroňová
 

MĚSTSKÝ ÚŘAD

Nádražní 389
793 26  Vrbno pod Pradědem

IČ: 00296457
DIČ: CZ00296457

tel.: 554 795 111
fax: 554 751 610
podatelna@vrbnopp.cz
datová schránka: znnbahx

Napište nám

Další kontakty

Vyhlášky, nařízení a poplatky

ÚŘEDNÍ HODINY

pondělí, středa
7:00 – 11:30, 12:30 – 17:00

úterý, čtvrtek, pátek
(dle telefonické domluvy)
7:00 - 11:30, 12:30 - 14:30 

Další úřední hodiny

QR Vrbno pod Pradědem
TOPlist
load