Uzavírka skončí v pátek večer

Rekonstrukce silnice II/451 pokročila

Aktualizujeme informaci k ukončení celkové uzavírky silnice II/451 z Vrbna pod Pradědem k rozcestí na Karlovice v pátek 2. srpna. Průjezd uzavřeným úsekem bude možný skutečně až od pátku navečer, zřejmě po 18. hodině. Finální práce na dokončení stavby pak poběží až do 9. srpna a vyžádají si z bezpečnostních důvodů snížení rychlosti průjezdu stavbou na 30 km/hod. Informaci nám poskytl zástupce firmy STRABAG Petr Navrátil.

Na vrbenské radnici přibývá dotazů, od kolika hodin bude silnice z Vrbna p. P. ve směru na Karlovice konečně otevřena, kdy tudy projedou vozidla. Bude to skutečně už v pátek 2. srpna 2019, ale zřejmě ne dříve než v 18 hodin. Cestáři budou na upravovaném úseku po celý den instalovat svodidla, v průběhu pátku se také bude cesta "lajnovat". 

Cestáři budou na dokončení opravovaného úseku pracovat zřejmě až do 9. srpna, kdy mají termín dokončení a předání stavby. Ukončením dopravní uzavírky o týden dříve vyšli vstříc veřejnosti. Omezení trvala sedm týdnů a komplikovala život lidem i fungování firem závislých na silniční dopravě.

Žádáme motoristy o dodržování dopravního značení při průjezdu stavbou a ohleduplnost. Už v minulých dnech navzdory zákazovým tabulím vjížděli na silnici řidiči nerespektující žádná pravidla a podle Petra Navrátila byli hodně agresivní a dokonce najížděli na cestáře. Tím ohrožovali jejich zdraví a zdržovali samozřejmě také práce. "Takové agresivní jednání jsem snad ještě nikde nezažil! Do ukončení stavby bude v místě rychlost snížena na třicítku a pokud tady auta pojedou rychle, budu opravdu volat k zásahu policii. Nenechám si naše lidi ohrožovat," řekl Petr Navrátil. Připomněl, že smyslem celkové uzavírky bylo provést práce v té nejlepší kvalitě a podle určené technologie.

Zbývá dokončit závěrečné práce. Kromě vodorovného značení a dokončení svodidel je to ještě položení červeného zdrsnělého povrchu hned na dvou místech. "Tato vrstva se klade mezi už hotové lajny a musí být příznivé počasí bez deště. Budeme klást pásy hned na dvou místech, a to v délce 455 a 150 metrů. Budou zasychat několik hodin," dodal Petr Navrátil. Pásy mají zvýšit bezpečnost silničního provozu, kladou se v nájezdech do zatáček, ale ve městech také před přechody pro chodce. 

Mgr. Alena Kiedroňová, redakce webových stránek
Foto: Ladislav Olejníček

 


Vytvořeno 1.8.2019 13:34:03 | přečteno 2304x | Mgr. Alena Kiedroňová
 

MĚSTSKÝ ÚŘAD

Nádražní 389
793 26  Vrbno pod Pradědem

IČ: 00296457
DIČ: CZ00296457

tel.: 554 795 111
fax: 554 751 610
podatelna@vrbnopp.cz
datová schránka: znnbahx

Napište nám

Další kontakty

Vyhlášky, nařízení a poplatky

ÚŘEDNÍ HODINY

pondělí, středa
7:00 – 11:30, 12:30 – 17:00

úterý, čtvrtek, pátek
(dle telefonické domluvy)
7:00 - 11:30, 12:30 - 14:30 

Další úřední hodiny

QR Vrbno pod Pradědem
TOPlist
load