S rodinnými pasy dosáhnete na slevy

Vrbno pod Pradědem

Každá rodina alespoň s jedním dítětem do 18 let může zažádat o vydání rodinného pasu a s ním získávat zajímavé slevy a výhody. Slevy lze čerpat po předložení karty Rodinný pas u všech zapojených poskytovatelů už v několika krajích České republiky, ale také na Slovensku a v Dolním Rakousku. Více informací včetně přehledu poskytovatelů lze získat na webu projektu. Podporu rodin touto formou nyní osvětlují zástupci Moravskoslezského kraje, kteří oslovili radnice měst a obcí. Co pro získání Rodinného pasu udělat? 

"V rámci dalšího rozvoje projektu a poskytnutí větší variability výhod a slev je záměrem Moravskoslezského kraje rozšiřovat síť poskytovatelů," uvedl náměstek hejtmana kraje Jiří Navrátil, MBA. Zdůraznil, že síť poskytovatelů mohou rozšířit také příspěvkové organizace obcí, případně jiní partneři samospráv. Může se jednat o plošné poskytnutí slevy, ale i formu drobného příspěvku poskytnutého do rodinné politiky (třeba akce druhé dítě zdarma, či se slevou, sleva v určitý den či hodinu, speciální akce v určitém období a podobně. Jakmile se nový poskytovatel k projektu přihlásí, je zařazen na webu projektu do sekce poskytovatelů a informace se dostávají i zapojeným rodinám. Poskytovatel je označen samolepkou. 

Jak se registrovat?

  • přímá registrace na internetu www.rodinnepasy.cz
  • zaslání vyplněné žádosti o registraci na adresu kontaktního centra - Rodinné pasy, Mendlovo nám. 1a, 603 00 Brno
  • zaslání údajů elektronickou cestou - msk@rodinnepasy.cz
Na základě evidence bude žadateli vystavena karta a zaslána na adresu bydliště. Držitelům karty vzniká u vybraných poskytovatelů nárok na slevu ve výší 5 - 50 procent. Projekt využívá nejen slev na volnočasové aktivity (kulturní a sportovní akce, zámky, sportoviště, muzea...), ale i široké spektrum oborů a služeb. Slevy je tedy možné využívat na produkty i služby z oblasti kultury, cestovního ruchu, stravování, zdravotnictví a podobně.  Slevy lze také uplatnit u daných subjektů v Dolním Rakousku. Právě zde vznikl před časem obdobný systém Familienpass. 

Rodinný pas může získat každá rodina, včetně náhradních nebo s jedním rodičem či rodin tvořených partnerským svazkem bez složení manželského slibu. Účast na  projektu je pro rodiny díky podpoře Moravskoslezského kraje zdarma. 

Mgr. Alena Kiedroňová, redakce webových stránek
Ilustrační foto

Vytvořeno 16.7.2019 14:26:00 | přečteno 274x | Mgr. Alena Kiedroňová
 

MĚSTSKÝ ÚŘAD

Nádražní 389
793 26  Vrbno pod Pradědem

IČ: 00296457
DIČ: CZ00296457

tel.: 554 795 111
fax: 554 751 610
podatelna@vrbnopp.cz
datová schránka: znnbahx

Napište nám

Další kontakty

Vyhlášky, nařízení a poplatky

ÚŘEDNÍ HODINY

pondělí, středa
7:00 – 11:30, 12:30 – 17:00

úterý, čtvrtek, pátek
(dle telefonické domluvy)
7:00 - 11:30, 12:30 - 14:30 

Další úřední hodiny

QR Vrbno pod Pradědem
TOPlist
load