Dnes je 9.6.2023 a svátek má Stanislava

Nezvládáte platit účty za bydlení např. nájem, energie, vodu?

Bezdomovec, autor: Pixabay.com

Nezisková organizace Člověk v tísni zahájila informační kampaň zaměřenou na státní pomoc - příspěvek na bydlení a podporu. Lidé se mohou se svými dotazy o radu obracet na help linky Člověka v tísni.

Příspěvek na bydlení byl na konci loňského roku 2022 vyplacen dle dat ministerstva práce a sociálních věcí 228 tisícům lidí. Jenomže dalších více než půl milionu domácností nárok na příspěvek má, ale z nejrůznějších důvodů ho nečerpá (nevědomost, stud, ale i nižší kompetence). Přitom průměrná výše příspěvku se nyní pohybuje mezi čtyřmi a pěti tisíci korunami měsíčně. 

Cílem neziskové organizace Člověk v tísni je dostat informaci o příspěvku na bydlení a podpoře naší help linky především k většímu množství seniorů, kteří jsou nejzranitelnější skupinou (zatím čerpá jen asi 10 %!), ale i samoživitelů a nízkopříjmových rodin. Ti všichni se mohou v nouzi obrátit na help linku, kde je náš tým vyslechne a poradí, jak konkrétní situaci nejlépe řešit. Na základě příjmů a výdajů spojených s bydlením může spočítat, jestli mají nárok na příspěvek na bydlení, jak vysoký by mohl být a poradí, kde a jak si o něj zažádat. V komplikovanějším případě může propojit i s pracovníky v terénu, pokud v jejich lokalitě působí. 

V nouzi se obraťte na help linku 770 600 800

Člověk v tísni - příspěvek, obrázek se otevře v novém okně


Zdroj: na Člověk v tísni

Vytvořeno 21.2.2023 10:35:56 | přečteno 531x | Patrik Locku
load