Sociální péče
Nezvládáte platit účty za bydlení např. nájem, energie, vodu?

Nezisková organizace Člověk v tísni zahájila informační kampaň zaměřenou na státní pomoc - příspěvek na bydlení a podporu. Lidé se mohou se svými dotazy o radu obracet na help linky Člověka v tísni.
Seniortaxi

Služba je určena lidem ve věku od 65 let s trvalým pobytem ve Vrbně pod Pradědem a jeho místních částech. Za jednu jízdu po městě senior zaplatí 20 Kč, doprovázející osoba jede zdarma. Seniortaxi je dotovanou službou z rozpočtu města a lidé jej mohou využít až šestkrát za měsíc. Ceny služby seniortaxi se vztahují pouze na území města a jeho místních částí. V případě jízdy mimo území města již platí běžný ceník provozovatele taxislužby. Objednat jízdu mohou senioři na tel. čísle 792 252 423. Město službu pro své seniory zajišťuje již od 1. dubna 2019.
Péče o blízké po cévní mozkové příhodě

Krajský úřad Moravskoslezského kraje, oddělení sociální ochrany, žádá o spolupráci veřejnost při vyplnění dotazníku. Dotazníkem je zjišťována zátěž možnosti podpory pečujícím, kteří o svého blízkého či jinou osobu pečují v domácím prostředí.
Individuální bezbariérová doprava pro občany

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s. nabízí individuální bezbariérovou dopravu. Centrum zajišťuje dopravu k lékaři, na úřady, do obchodů nebo jiných institucí, které potřebujete navštívit. Pracovníci jsou připraveni zajistit dopravu i na méně tradiční události, jako je např. svatba, narozeninová oslava, festival, návštěva zoologické zahrady, pohřeb apod. Vozí také klienty i na výlety po okolí.
Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s. - pomoc nejen v době koronakrize

Pro centrum je důležité, aby lidé se zdravotním postižením a senioři nezůstali bez potřebné pomoci. Služby poskytují nepřetržitě od začátku epidemie koronaviru. Při poskytování služeb se řídí aktuálními vládními předpisy a kladou důraz na zajištění zdraví a bezpečnosti jak klientů, tak pracovníků.
Poradny Centra sociálních služeb

Město Vrbno pod Pradědem zřídilo Centrum sociálních služeb nejprve v rámci projektu, který byl pod názvem "Dopracování a aktualizace komunitního plánu Mikroregionu Vrbensko". Centrum sociálních služeb nabízí služby psychologického poradenství, právního poradenství a poradenství pro sociální oblast. Pro velký zájem město provozuje Centrum sociálních služeb také po skončení prvotního projektu a poradny jsou poskytovány již od roku 2012. Poradny jsou bez objednání termínu a hodiny.
Terapeutická linka SLUCHÁTKO bezplatně pro občany

Je platformou pro bezplatnou anonymní telefonickou podporu a psychoterapeutické služby dostupné pro lidi napříč ČR. Poskytuje lidem v nouzi moderní a ojedinělou službu - 3 rozhovory každý v délce 1 hodiny zdarma.
Strategický plán sociálního začleňování

Strategický plán sociálního začleňování vznikl v roce 2015 za významné partnerské spolupráce zástupců vzdělávacích a volnočasových institucí, nestátních neziskových organizací, místních podnikatelů a zaměstnavatelů, úřadu práce, Policie České republiky, hasičů, poskytovatelů sociálních služeb, vedení města a významných institucí. Nositelem spolupráce při přípravě a realizaci koordinovaného přístupu k sociálně vyloučeným lokalitám na území obcí Vrbenska je Sdružení obcí Vrbenska (dále také „mikroregion Vrbensko“ nebo „mikroregion“), které uzavřelo dohodu o spolupráci s Úřadem vlády České republiky, oborem sociálního začleňování (Agenturou pro sociální začleňování). Cílem této spolupráce je zlepšení situace na Vrbensku v nejpodstatnějších oblastech – zaměstnanosti, bydlení, vzdělávání, poskytování sociálních služeb, prevenci a volném času.