Dnes je 28.3.2023 a svátek má Soňa

Udělena ocenění rady města

kytice AK

Rada města Vrbna pod Pradědem na svém 34. zasedání 8. června 2016 rozhodla udělit Poděkování rady města paní Heleně Ruskové, paní Ludmile Strnadové a Sboru dobrovolných hasičů Vrbno p. P. Návrhy na ocenění jmenovaných podali občané města a organizace. (ak)

K podaným návrhům na ocenění příkladné dlouholeté práce či významných počinů se vyslovila kulturní komise a následně členové rady města. Ti pak jednomyslně rozhodli o udělení tří ocenění - Poděkování rady města.

Paní Heleně Ruskové patří poděkování za mnohaletou propagaci našeho města formou článků v novinách, časopisech a v knihách, které napsala a doprovodila také fotografiemi. Představila se též jako fotografka účastí v našich fotosoutěžích zaměřených na město, přírodu a obyvatele.

Paní Ludmila Strnadová je činorodou ženou, která je zvyklá pracovat pro druhé a pomáhat lidem, jak jen dokáže. Celých pětačtyřicet let se angažovala v ženském hnutí. Návrh na její ocenění podal Levicový klub žen.

Sbor dobrovolných hasičů Vrbno pod Pradědem se těší veliké důvěře občanů. Návrh na ocenění hasičských záchranářů přišel z řad občanů, kteří si cení odvahu a hrdinské nasazení hasičů při záchraně zdraví a životů lidí i ochraně majetku města, institucí i občanů.

Jmenovaní už byli pozváni na zasedání Zastupitelstva města Vrbna pod Pradědem, které se uskuteční ve středu 22. června 2016 ve Střeše. Stanou tady společně s těmi, kteří převezmou ocenění zastupitelstva - Cenu města za mimořádné činy a aktivity. O jejím udělení rozhodli zastupitelé na svém březnovém zasedání, když ji přiřkli:

  • panu Antonínu Břenkovi, předsedovi osadního výboru za mimořádnou činnost v OV Mnichov,
  • panu Karlu Michalusovi, předsedovi spolku Přátelé Vrbenska a současnému radnímu a zastupiteli, za mimořádný přínos rozvoji města,
  • panu Karlu Friedrichovi, dlouholetému členovi SDH, za výchovnou činnost s mládeží - mladými hasiči,
  • paní Edeltradě Obrusníkové, předsedkyni Sdružení Praděd občanů zdravotně postižených, za mimořádnou činnost v této neziskové organizaci,
  • Pěveckému sboru města Vrbna za příkladnou reprezentaci města v zahraničí i tuzemsku

Všem osobnostem i členům oceněných kolektivů děkujeme za osobní přínos, za práci pro rozvoj občanské společnosti, za vše, co dělají pro reprezentaci a růst prestiže Vrbna pod Pradědem.

Mgr. Alena Kiedroňová, odbor vnitřních věcí


Vytvořeno 13.6.2016 16:27:04 | přečteno 945x | Mgr. Alena Kiedroňová
load