Dnes je 2.4.2023 a svátek má Erika

Navrhněte osobnosti pro ocenění

Ruze

V roce 2017 udělí zastupitelstvo a rada města podruhé ocenění aktivním jednotlivcům, osobnostem města a kolektivům či týmům. Návrhy na ocenění může podat každá fyzická či právnická osoba až do konce února, a to na předepsaném formuláři, kde rovněž zdůvodní svůj návrh. Formami ocenění je Čestné občanství města, Cena města a Poděkování rady města.


O udělení Čestného občanství města a Ceně města rozhoduje zastupitelstvo, radní udělují Poděkování rady města. Ceny se předávají při slavnostní příležitosti spolu s vhodným darem města.

Město může udělit cenu za významnou a dlouhodobou práci v oblasti umělecké, vědecké, sportovní, výchovné či v jiné oblasti společenského života, mající vztah k městu Vrbnu pod Pradědem nebo naše město propagují v rámci regionu, kraje či České republiky. Ocenit může také významné dílo, mimořádný úspěch nebo čin , významný humánní čin. Cena se uděluje za uplynulý rok. Cena pro jednotlivce může být udělena i po jeho smrti in memoriam, cenu v takovém případě převezmou rodinní příslušníci.

Návrh na ocenění jednotlivce či kolektivu se předkládá starostce, ta jej postoupí buď věcně příslušné komisi, nebo k tomu účelu zřízené komisi. Ta předkládá svůj návrh radě města, posléze jde návrh do zastupitelstva města.

Předkladatelé návrhu na ocenění si mohou formulář stáhnout na našich stránkách, v dolní části v sekci odboru vniřních věcí, nebo si jej mohou vyzvednout na sekretariátu radnice.

Mgr. Alena Kiedroňová, redakce webových stránek

Vytvořeno 3.1.2017 11:34:15 | přečteno 1254x | Mgr. Alena Kiedroňová
load