Dnes je 22.3.2023 a svátek má Leona

Kompostéry byly předány občanům města a místních částí

kompostér

V pátek 8. listopadu 2013 začala radnice předávat obyvatelům místních částí Mnichov a Železná zdarma kompostéry na zahrady. V rámci projektu "Zkvalitnění nakládání s odpady ve městě Vrbno pod Pradědem" a s využitím dotace Evropské unie město získává 650 kompostérů o objemu 720 litrů pro zahrady u rodinných domů, dále dvacet kusů kompostérů o objemu 1400 litrů, které jsou určeny pro komunitní kompostování občanů u bytových domů, a navrch štěpkovač. Ten se bude využívat na místech ořezů větví, keřů a kácení stromů ve městě. S kompostéry předávají určení pracovníci občanům také informační brožurku, kde je šikovný návod na to, co do kompostéru lze vhazovat, co je naopak méně vhodné a co tam nepatří vůbec. Kompost po dozrání bude využíván v místě, kde je zakládán, biologický odpad se nebude odvážet.

V sobotu 9. listopadu by se menší kompostéry už měly předávat také domácnostem ve Vrbně. Není třeba, aby občané o kompostér žádali, bude jim přivezen až k brance. Převzetí kompostéru potvrdí jen podpisem. V příštím týdnu budou rozmístěny velkoobjemové kompostéry u bytových domů, zejména tam, kde lidé upravují prostranství pod okny bytů. Rozvážet se budou také menší kontejnery tam, kde občané při prvním termínu nebyli zastiženi.

Soutěž na dodávku kompostérů vyhrála firma JELÍNEK-TRADING s.r.o. Zlín, která má výrobní závod také ve Vrbně pod Pradědem. Radnice věří, že se občané do správného třídění odpadů zapojí s velkou chutí a pomohou tak snížit náklady na likvidaci komunálního odpadu až o 20-25 procent. (ak)

Vytvořeno 8.11.2013 11:16:41 | přečteno 2905x | Mgr. Alena Kiedroňová
load