Dnes je 8.6.2023 a svátek má Medard

Voda - digitální povodňový plán

Voda, autor: Pixabay.com

Digitální povodňový plán města Vrbno pod Pradědem je základním dokumentem pro řízení ochrany před povodněmi ve správním území města. 

Digitální povodňový plán

Povodňový plán, obrázek se otevře v novém okně

Řeší opatření potřebná k odvrácení nebo zmírnění povodňových škod, ke kterým by mohlo dojít rozvodněním vodních toků ve správním území města a zaplavením nemovitostí při povodni. 

Povodňový plán dále obsahuje rozvedení úkolů a činností při provádění opatření k ochraně před povodněmi na úrovni povodňové komise města Vrbno pod Pradědem. 

Tento dokument je přínosem při koordinační činnosti jednotlivých složek integrovaného systému a díky webovému rozhraní, kde je umístěna grafická část povodňového plánu, je přínosem pro samotné město a její obyvatele při vyhledávání informací i v době mimo povodňové situace.

Povodňový plán města Vrbno pod Pradědem je zpracován v souladu s § 71 zákona č. 254/2001 Sb., o vodách a souvisejícími předpisy. Skládá se ze tří částí, a to z části textové (která se dále dělí na část úvodní, věcnou, a organizační), grafické a příloh. 

Pro vlastní ochranu před povodní je nejdůležitější organizační část,  která obsahuje úkoly pro jednotlivé účastníky ochrany před povodněmi, a přílohová část, obsahující jmenné seznamy, adresy a způsob spojení účastníků ochrany před povodněmi. 

Účinnost pro lokality katastrálních území

  • Vrbno pod Pradědem
  • Mnichov pod Pradědem
  • Železná pod Pradědem

Zpracovatel

  • ENVIPARTNER, s.r.o. Vídeňská 55,  Brno

Spustitelný odkaz na Elektronický digitální povodňový plán

Prohlížeč měřených dat


SR Mnichov

Nevyhřívaný srážkoměr


Více informací z měrného bodu naleznete na serveru envimonitoring.cz


H Mnichov

Černá Opava


Více informací z měrného bodu naleznete na serveru envimonitoring.cz 

 UPOZORNĚNÍ: Veškerá data jsou bez právní záruky.
Vytvořeno 3.4.2017 16:05:14 - aktualizováno 29.8.2022 13:45:51 | přečteno 4507x | Patrik Locku
load