Dnes je 2.4.2023 a svátek má Erika

Neotálejte a získejte svůj certifikát

Stop Covid, autor: Pixabay.com

Od 1. června si veřejnost může stáhnout certifikát o prodělaném onemocnění, o výsledku negativního testu i o prodělaném očkování. Ten bude potřebovat například pro vstup na kulturní akce, při výletech, ale také třeba pro vstup do restaurací. Víte si rady, jak svůj certifikát získat? Kdo to sám nesvede, tomu nabízí pomoc pracovníci Střechy.

Od 1. června je možné stáhnout certifikát o prodělaném onemocnění, o výsledku negativního testu (jak antigenního, tak PCR testu) a certifikát o prodělaném očkování (jak po první dávce, tak po ukončeném očkování). Certifikáty už jsou v jednotném vzhledu podle Evropské unie.  Na certifikátech jsou uvedené jméno, příjmení a datum narození. Zároveň obsahují QR kód.

Svůj certifikát si můžete stáhnout na webovém odkazuhttps://ocko.uzis.cz. Po zadání rodného čísla a čísla občanského průkazu vám dorazí ověřovací SMS kód. Díky němu se dostanete ke svému certifikátu. 

"Kdo si neví rady, může se obrátit na nás, stejně jako v případě registrace pro očkování, nebo při sčítání 2021. Rádi budeme lidem nápomocni. Stačí zavolat na telefon 554 295 195, nebo za námi přijít do Střechy. Jsme tady každý pracovní den od 8 do 15 hod, v pondělí do 17 hod. Lidé potřebují s sebou své rodné číslo, číslo občanského průkazu a mobil. Certifikát jim tady rovnou můžeme vytisknout, ale budou ho mít také v mobilu," uvedl Mgr. Jakub Rybár, pracovník Kulturního, informačního a vzdělávacího centra Vrbno.

Mgr. Alena Kiedroňová, redakce webových stránek

Vytvořeno 3.6.2021 8:11:41 | přečteno 797x | Mgr. Alena Kiedroňová
load