Dnes je 28.3.2023 a svátek má Soňa

Kde a jak se nechat očkovat proti onemocnění COVID-19?

ilustrační obrázek očkování1

Očkování nejčastěji probíhá v očkovacích centrech. Nám nejblíže je otevřeno v Bruntále, Rýmařově a nově v Břidličné. Můžete využít také svého praktického lékaře.

Počet dodaných vakcín do okresu Bruntál je úměrný počtu obyvatel okresu ve vztahu k populaci Moravskoslezského kraje (MSK). Do našeho okresu jsou tedy vakcíny dodávány „na člověka“ v rámci MSK rovnoměrně.

Všichni občané mohou využít vakcinačních center, průběžně aktualizovaný seznam očkovacích míst v ČR, a report jejich vytíženosti najdete zde:

Pro zájemce o očkování jsou užitečné údaje z tzv. otevřených dat, která poskytují rovněž průběžně aktualizované informace o počtu momentálně čekajících a orientačních čekacích časech:

Doporučení před registrací k očkování

Před samotným zahájením Vaší registrace k očkování nebo pomoci s registrací blízké osoby (jež se nemůže z nějakého důvodu registrovat sama) doporučujeme sledovat výše uvedené zdroje s informacemi o aktuální dostupnosti očkovacích látek a počtech registrovaných osob v jednotlivých očkovacích centrech – vhodně zvolené očkovací místo vám může pomoci k dřívějšímu naočkování.

Registrace k očkování

Další praktické informace, byť již obecnějšího charakteru, jsou dostupné na Národním zdravotnickém informačním portálu:

Vytvořeno 4.5.2021 8:06:36 | přečteno 860x | Patrik Locku
load