Dnes je 28.3.2023 a svátek má Soňa

Dejte hlas vrbenskému kostelu

kostel sv. A. Michaela, autor: Květoslav Súkup

Po roce má veřejnost znovu hlasovat v rámci celorepublikové soutěže Máme vybráno podporující veřejné sbírky na obnovu památek. Zařazen je zde i vrbenský kostel sv. Archanděla Michaela, jehož stav žádá velké stavební práce a opravy. Hlasujte pro něj až do 20. května a pomozte organizátorům veřejné sbírky získat finanční podporu. (ak)

Máme vybráno je společnou iniciativou Institutu pro památky a kulturu, o.p.s., Ministerstva kultury a Národního památkového ústavu a pořádá se od roku 2012. Projekt je zaměřen na financování památek  a soutěž veřejných sbírek. Letos je kostel sv. Archanděla Michaela veden pod číslem 108 a členové farní rady římskokatolické církve ve Vrbně pod Pradědem věří v podporu veřejnosti. Každý může hlasovat pouze jednou, a to do 20. května 2016. Vyhlášení výsledků bude 31. května 2016 v Dominikánském klášteře v Praze.

Jak hlasovat? Můžete si otevřít internetové stránky akce Máme vybráno, v horní liště kliknout na tlačítko Hlasování a najít si konkrétní památku. Nebo využijte přímý link v aktualitách na titulní stránce našich internetových stránek. V případě vrbenského kostela je to číslo 108. Organizátoři veřejné sbírky Vám děkují za podporu dobré věci. (ak)

Vytvořeno 3.5.2016 7:35:21 | přečteno 1137x | Mgr. Alena Kiedroňová
load