Dnes je 24.3.2023 a svátek má Gabriel

Zpřístupnění přírodních atraktivit Biocentra u rybníků

Můžete se těšit. Již brzy se z Vrbna do Karlovic dostanete nejen po nové cyklostezce, ale také po Cestě kolem vody doplněné o nové atraktivity. Milovníkům přírody i historie poskytne stezka další zajímavosti. Na některých místech bude zařízení hlídáno pomocí kamer a fotopastí.

Stezka bude doplněna o nové atraktivity zejména u rybníků, kde přibude veverčí dráha (nízké lanové překážky mezi stromy), vor na rybníce, bludiště z dřevěných palisádových ohrad. V lesním úseku před odpočívadlem u cyklostezky se začíná budovat chodník bosých nohou dlouhý více než 400 m. V Karlovicích v areálu u Hrušky je již postavená nová venkovní posilovna, která bude doplněna o kratší veverčí dráhu mezi stromy a přístřešek.


Tento projekt je spolufinancován z Fondu mikroprojektů Euroregionu Praděd.

cz pl2014 2020 Euroregion Praděd 

Celou stezku si budete moci projít s tištěným průvodcem, ve kterém budou úkoly pro děti. Stezkou provedou děti jejich zvířecí kamarádi. Budete moci sbírat otisky zvířat z kovových odlitků do hrací karty uprostřed průvodce a zapojit se každý rok do soutěže o exkurzi po Jeseníkách s odborníkem. Cesta kolem vody bude mít své webové stránky www.cestakolemvody.cz, kde najdete veškeré informace ke stezce i soutěži.

Cílem projektu je zvýšení přeshraničního cestovního ruchu a návštěvnosti regionu prostřednictvím zpřístupnění přírodních atraktivit Biocentra u rybníků ve Vrbně p. P., čímž dojde k podpoře místních podnikatelů. Poznávání přírodního bohatství bude umožněno pomocí interaktivních prvků a materiálů v češtině a polštině. Cílem je rozvoj vzájemných vztahů, odstraňování jazykové bariéry díky setkávání, společným akcím a propagaci. Projekt je jedním ze 3 projektů záměru naučné stezky Cesta kolem vody.

Přehled financování

  • předpokládaný rozpočet 37.000 €
  • dotace 85% ze způsobilých výdajů 30.000 €
  • vlastní zdroje 7.000 €

Realizace projektu

  • 10/2021 - 10/2022
Za předložené informace zodpovídá: Projektový manažerVytvořeno 20.4.2022 15:07:16 | přečteno 273x | Patrik Locku
load