Dnes je 28.3.2023 a svátek má Soňa

Cyklostezka Vrbno pod Pradědem - Karlovice - Zadní Ves

Výstavba řešené společné stezky pro cyklisty a chodce bude začínat na rozcestí ulic Nádražní a Dělnická a její konec bude na hranici města Vrbno pod Pradědem s obcí Karlovice Zadní Ves v místech, kde se nyní nachází pouze pěšina, kterou momentálně obyvatelé obou obcí využívají k pěší a cyklistické dopravě.

Nově navržená společná stezka pro chodce a cyklisty je v délce 1620 m a v šířce 3,0 m.


Součástí stavby jsou dvě odpočívky s dřevěnými přístřešky, dlážděné zámkovou dlažbou. V případě přístřešku v lese např. mlatovým, resp. přírodním povrchem.  Součástí jsou také parkovací stání, která budou sloužit převážně pro účely uživatelů stezky, nový železniční přechod/přejezd, zatrubnění příkopu a most přes pravostranný přítok řeky Opavy. 

Celá stavba bude bezbariérová, tzn., že bude splňovat požadavky pro bezpečný pohyb osob s omezenou schopností pohybu a orientace.

Město Vrbno pod Pradědem se v posledních letech aktivně zapojilo do řešení problémů bezpečnosti dopravy. Projekt cyklostezky je konkrétní reakcí na újmy na zdraví a bezpečnost občanů jak města Vrbna, tak občanů sousedících obcí. Ze stran občanů se množily připomínky a požadavky na nápravu situace, a proto město v posledních letech realizovalo rekonstrukce komunikací a také realizovalo projekty zaměřené na výstavbu stezek pro pěší a cyklisty a jejich vzájemné propojování. Jednalo se například o projekty: Zvýšení atraktivity cyklistických tras ve Vrbně pod Pradědem (2019) nebo Bezpečnost dopravy ve městě Vrbno pod Pradědem 2018 (v rámci projektu byla vybudována stezka pro pěší a cyklisty).

Cyklostezka Vrbno Karlovice

Zhotovitel stavby

  • KARETA s.r.o.

Přehled financování

  • celkové náklady 13.157.596,48 Kč (stavba, TDI, BOZP, AD)
  • dotace 8.779.402,98 Kč (Státní fond dopravní infrastruktury)
  • vlastní zdroje města 4.378.193,50 Kč

Předpokládaná realizace

  • 9/2020 - 6/2021 (za předpokladu příznivých klimatických podmínek tj. mírná zima, jinak lze očekávat delší dobu stavby)
SFDI 

Zodpovídá: Projektový manažer


Vytvořeno 16.9.2020 16:05:52 | přečteno 1323x | Patrik Locku
load