Dnes je 24.3.2023 a svátek má Gabriel

Smuteční síň je před otevřením

Deštivé dny pozdržely některé stavební práce na rekonstrukci vrbenské smuteční síně, její dokončení a uvedení do provozu už se ale kvapem blíží.

„Potřebovali bychom několik opravdu slunečných dnů bez srážek, nebo mírné mrazíky, abychom mohli dokončit část fasády a smuteční síň se představila lidem v celé ´figuře´, v plné kráse,“ přál si začátkem října pracovník městského úřadu Jiří Skácel, který dozoruje rekonstrukci od samého počátku. Kdo viděl zchátralý, bezmála třicet let neužívaný objekt s originálně členěnou střechou přednedávnem, už by ho nepoznal. Bude vlídným, důstojným místem pro rozloučení s blízkými, přáteli či známými. 

V posledních týdnech se budoval vstup do obřadní síně se schodištěm a pokládala dlažba. Před dokončením byly opěrné zídky vstupu do obřadní síně, terénní úpravy, parkoviště s místem pro vozíčkáře atd. V obřadní síni jsou už hotovy podhledy, dlažba, namontovaná světla. Řeší se ozvučení obřadní síně, květinová vazba, katafalk, multimediální pult řečníka, zabezpečovací systém obřadní síně. V suterénu obřadní síně finišují práce na sociálním zázemí pro návštěvníky i na bezbariérovém přístupu. V suterénu bude také kancelář, kde lidé vyřídí vše kolem smutečních obřadů i další záležitosti týkající se pronájmu hrobových míst na vrbenském hřbitově, bude tady též poradenská činnost v oboru pohřebnictví.

„Smuteční síň umožní na přání pozůstalých například službu focení, ale také videoprezentace ze života zesnulého. V současné době jsou vyřešena živnostenská oprávnění potřebná k činnosti smuteční obřadní síně ve Vrbně pod Pradědem. Dále jsou dořešeny smlouvy ohledně autorských práv, provozování hudebních děl (OSA, Intergram) a další smlouvy se v současné době finalizují,“ uvedl Petr Čuj, koordinátor pohřebních činností. Jakmile bude smuteční síň dokončena, pozve radnice veřejnost na den otevřených dveří.

Vytvořeno 1.11.2016 10:06:09 | přečteno 933x | Mgr. Alena Kiedroňová
load