Dnes je 28.9.2023 a svátek má Václav, Den české státnosti

Poselství starosty uloženo pod stříškou

Poselství příštím generacím, Petr Čuj

S podzimem opět pokročily práce na opravě malé kapličky na ulici Hřbitovní. Opravovala se stříška, chystala výmalba a instalace dřevěných soch. Pod střechu bylo uloženo poselství příštím generacím.

„Byl bych rád, kdyby se podařilo vše dodělat ještě před příchodem zimy, ale nemusí se to podařit. Firmy mají nouzi o pracovníky, nemohou sem poslat na práce celou partu. Podařilo se nám ale soustředit poselství příštím generacím, které jednou budou chtít tak jako my kapličku opravit. Je tady osobní poselství našeho starosty, pamětní mince, vydání vrbenských  turistických průvodců, kompletní vydání Zpravodaje Sdružení obcí Vrbenska od lednového po listopadové číslo i další materiály. Poselství je uloženo právě pod střechou a může být jednou pro naše potomky docela zajímavé,“ řekl koordinátor pohřebních činností Petr Čuj.

Pokračují také úklidové práce na městském hřbitově. Zastaven už byl přívod vody do kašen, uloženy konve na vodu, uklizeny lavičky, vyhrabávalo se poslední listí. Lidé, kteří se na Dušičky vypravili uctít památku svých blízkých, využili také možnost podívat se do kolumbária. 

„K 23. listopadu už máme v kolumbáriu k pronájmu jen posledních 11 volných míst z třiadevadesáti. O pronájem kolumbární schránky je opravdu velký zájem,“ uvedl Petr Čuj. Tlumočíme jeho velké poděkování nájemníkům hrobových míst, kteří udržují hroby čisté, upravené a osazené květinami i jinou zelení. Také díky nim je vrbenský hřbitov krásně upraven. (ak)

Zpravodaj Sdružení obcí Vrbenska 12/2020

uložení poselství

Petr Čuj při ukládání poselství příštím generacím pod střechou kapličky. Foto: archív střediska pohřebnictvíVytvořeno 27.1.2021 10:45:37 | přečteno 341x | Mgr. Alena Kiedroňová
load