Dnes je 28.3.2023 a svátek má Soňa

Místo posledního odpočinku je důstojné

20160907 143613

Na začátku listopadu vzpomínáme na své blízké a přátele, kteří již ukončili svou životní pouť. Lidé, kteří se v těchto dnech vydají na městský hřbitov ve Vrbně pod Pradědem, si nepochybně všimnou změn.


Po dohodě s památkáři nechalo město odstranit bránu, která byla v havarijním stavu a hrozila zřícením. Na jejím místě postaví vhodnou stavební technologií bránu novou. Středisko pohřebnictví připravilo návrh na vybudování dvou nových kašen s vodou na hřbitově i s vhodným uchycením konví, které tu bývají k dispozici lidem pečujícím o hroby svých blízkých. „Chtěli bychom tyto kašny vybudovat v příštím roce, věřím, že zastupitelé budou návrhu nakloněni. Záměr je v návrhu rozpočtu na rok 2018,“ potvrdil Petr Čuj, vedoucí střediska pohřebnictví.

Připravuje se také úprava plochy a pořízení dvou nápisních desek u vsypové a rozptylové loučky. Na ty bude možné vepsat jméno zesnulého i datum narození a úmrtí, pokud o tuto službu pozůstalí požádají.

Na městský hřbitov také častěji dohlížejí asistenti prevence kriminality, dvoučlenné hlídky procházejí místem a monitorují pořádek. Je to prevence proti vandalům a možným krádežím na hrobových místech. 

Mgr. Alena Kiedroňová, redakce webových stránek a Zpravodaje Sdružení obcí Vrbenska


ZVEŘEJNĚNO VE ZPRAVODAJI SDRUŽENÍ OBCÍ VRBENSKA č. 11/2017

Vytvořeno 1.11.2017 13:09:40 | přečteno 493x | Mgr. Alena Kiedroňová
load