Dnes je 24.3.2023 a svátek má Gabriel

Městský hřbitov prochází proměnou, přibyla nová služba

vodní kašna, autor: Petr Čuj

K původní kašně na městském hřbitově se přidá nový vodní zdroj v horní části. Spolu s novou bránou vstupu, jejíž celková rekonstrukce začala v roce 2017, půjde o další viditelnou proměnu vzhledu městského hřbitova.


„Kvůli klimatickým podmínkám jsme dokončení brány naplánovali na letošní červen. Nyní se finišuje a současně s opravou brány doděláme asi tři metry vstupní komunikace pro pěší,“ uvedl koordinátor pohřebních činností Petr Čuj. Připravuje se také cenová nabídka na druhou kašnu, kterou využijí nájemci hrobových míst v horní části hřbitova. Zejména pro starší lidi bylo přinášení vody v konvích od první kašny obtížné.

Upozorňujeme veřejnost na termíny dovolených střediska pohřebnictví v čase léta. Mimo provoz bude v těchto termínech:

  • od 9. do 13. července
  • od 23. do 27. července
  • od 20. do 24. srpna

V uvedených dnech čerpání dovolené se objednavatelé služeb mohou obracet na smluvního partnera, a to Pohřební ústav Františka Krejčího - Bruntál. „I když budu čerpat dovolenou, jsem připraven lidem poradit a pomoci s vyřízením jejich věcí, pokud si nebudou vědět rady. Telefon určitě nevypnu,“ slibuje Petr Čuj. Kontakt pro nutné případy: 731 658 558.

Středisko pohřebnictví nově zajišťuje rozptyl ostatků. Zatímco vloni se uskutečnil jeden, letos už byly tři – dva anonymní a jeden s obřadem rozloučení. „Jde o novou službu, kdy pozůstalá rodina přiveze na správu hřbitova urnu s ostatky jejich blízkého a protože ten byl například rodákem právě z Vrbna pod Pradědem, zajistíme takové uložení ostatků pietním způsobem na místním hřbitově. Je to ideální varianta a další možný způsob rozloučení ve Vrbně pod Pradědem,“ dodal Petr Čuj. 

Mgr. Alena Kiedroňová, redakce webových stránek

Vytvořeno 25.6.2018 9:32:54 | přečteno 388x | Mgr. Alena Kiedroňová
load