Dnes je 24.3.2023 a svátek má Gabriel

Skupina pro návrh centra už pracuje

Kolegové, autor: Pixabay.com

V lednu 2020 se poprvé sešla na radnici pracovní skupina ustavená pro přípravu proměny centra města. Zastoupeni jsou v ní jak zastupitelé, tak třeba stavaři a další podnikatelé, výtvarník, ale i řadoví občané.

Do Vrbna přijela na schůzku také architektka Denisa Barvíková, která připravila prvotní návrh změn počítající s proměnou ploch od okružní křižovatky až dále po „kolonádu“. Skupina má pomoci přípravám, stanovila už první úkoly. „Musíme být dobře připraveni, abychom například neplánovali plochy pro byty a služby v místech, kde by na sousedících pozemcích mohly fungovat třeba provozy s velkým zatížením dopravou, hlukem a podobně. Chceme stále jednat s vlastníkem pozemků v areálu bývalého Dřevokombinátu, Energoaquou, abychom věděli, s čím můžeme počítat, zda by nám tato společnost třeba některé pozemky mohla nějakou dobu podržet,“ uvedla místostarostka Iveta Pešatová.

Proměna centra zřejmě bude úkolem pro několik příštích let, ale právě příprava a důkladné zvážení možností mohou další kroky zjednodušit. Pracovní skupina se v první fázi shodla na několika úkolech. Jmenovat můžeme alespoň některé z nich. Zvážit se mají možnosti prodloužení železnice do centra, zjistit, zda o ní bude mít zájem také společnost Husqvarna Manufacturing. Proměna bude zřejmě žádat změny územního plánu a rozčlenění na funkční zóny. Zajímavým návrhem je také prověření možnosti vzniku nového parkoviště za Albertem, a to v součinnosti s firmou Retail invest, a.s. Praha.

Skupina pověřila místostarostku Ivetu Pešatovou rolí koordinátora pro Nové centrum Vrbno a kontaktní osoby pro architektku Barvíkovou. Skupina se bude scházet podle potřeby, zpravidla tak jednou měsíčně. 

Mgr. Alena Kiedroňová, redakce webových stránek
Foto: Vrbno pod Pradědem

Vytvořeno 7.2.2020 13:02:15 | přečteno 259x | Mgr. Alena Kiedroňová
load