Dnes je 29.9.2022 a svátek má Michal

Seniortaxi bude pokračovat i v roce 2022

Taxi, autor: www.pixabay.com

Vzhledem k oblíbenosti služby Seniortaxi a bezproblémový provoz vedly město k tomu, že také na rok 2022 vyčlenilo ze svého rozpočtu částku, ze které bude služba opět hrazena.  Město službu Seniortaxi pro své seniory zajišťuje již od 1. dubna 2019. Služba je poskytována lidem ve věku od 65 let s trvalým pobytem ve Vrbně pod Pradědem a jeho místních částech.

Seniortaxi je dotovanou službou z rozpočtu města a lidé jej mohou využít jednosměrně až desetkrát za měsíc. Za jednu jízdu po městě senior zaplatí 15 Kč, doprovázející osoba jede zdarma.  Ceny služby seniortaxi se vztahují pouze na území města a jeho místních částí. V případě jízdy mimo území města již platí běžný ceník provozovatele taxislužby. Objednat jízdu mohou senioři na tel. čísle 792 252 423. Službu je možné využívat každý pracovní den v době od 6 do 18 hodin tak, aby si senior mohl pohodlně vyřídit své záležitosti na úřadech nebo absolvovat potřebná lékařská vyšetření.

Lenka Kadlecová
odbor vnitřních věcí