Dnes je 2.4.2023 a svátek má Erika

Premiér Sobotka ocenil hasiče K. Friedricha

premiér a K. Friedrich, autor: Ladislav Olejníček

Hasič Karel Friedrich z Vrbna pod Pradědem se dočkal významného ocenění z rukou premiéra vlády Bohuslava Sobotky a poslance Parlamentu ČR Ladislava Velebného. Stalo se tak v sobotu 17. září 2016 v Horských lázních Karlova Studánka během krátké návštěvy premiéra v našem regionu.

Premiér Bohuslav Sobotka zavítal na Bruntálsko v doprovodu poslance Parlamentu ČR Ladislava Velebného a hejtmana Moravskoslezského kraje Miroslava Nováka. V Karlově Studánce se setkali se zástupci Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, přičemž tématem hovorů byla práce a podpora sdružení, profesionálních i dobrovolných hasičů.
Na jednání byl přizván dlouholetý dobrovolný hasič z Vrbna pod Pradědem Karel Friedrich, který se řadu let věnoval výchově hasičského dorostu v požárním sportu, dětí i mladých lidí. Jeho velkým životním koníčkem je také sbírka modelů hasičské techniky. Karel Friedrich je od letošního roku také držitelem Ceny Vrbna pod Pradědem, kterou mu za jeho příkladnou a obětavou práci s mládeží udělili zastupitelé města.
Karel Friedrich převzal z rukou premiéra Bohuslava Sobotky ocenění ministra vnitra Milana Chovance. Z rukou poslance Ladislava Velebného převzal plaketu za celoživotní hasičskou práci.
Předseda vlády s doprovodem pak jednal v Ludvíkově s podnikateli z celého okresu Bruntál.
Ladislav Olejníček, Mgr. Alena Kiedroňová

Vytvořeno 19.9.2016 10:12:58 | přečteno 1358x | Mgr. Alena Kiedroňová
load