Dnes je 22.3.2023 a svátek má Leona

Hasiči využijí novou termokameru

termokamera hasičů, autor: Ondřej Chalupa

Požadavky na práci hasičů se stále zvyšují, proto se musí lepšit i úroveň materiálního vybavení hasičských jednotek. Vrbenská jednotka SDH využije při zásazích novou termokameru. Na její pořízení přispěly i místní firmy. 

U profesionálních hasičů je téměř běžným vybavením termokamera. U dobrovolných jednotek se tento prostředek zatím pořizuje jen zřídka, a to zejména díky vysokým pořizovacím nákladům. V roce 2017 jsme oslovili místní podnikatele a firmy ve Vrbně pod Pradědem a ti přispěli dobrovolným hasičům nemalé finanční částky k zakoupení termokamery.

Termokamera svými pokročilými funkcemi zvyšuje kvalitu, účinnost a rychlost zásahu. Namísto viditelného světla zaznamenává tepelné záření a je tak schopná rozlišit a stanovit teplotu předmětů v okolí. Navíc vidí skrze i poměrně hustý kouř a mlhu, a to i za absolutní tmy. Díky tomu je velmi užitečným nástrojem při boji proti požárům. Své uplatnění tak nenacházejí jen při zásazích proti požárům, ale také při záchranných operacích (autonehody, havárie), pátrání po ztracených osobách apod.

Pro účely Jednotky Sboru dobrovolných hasičů ve Vrbně pod Pradědem byla zakoupena termokamera zn. FLIR K 45 v hodnotě 112.000 Kč. Dostává se do nově otevřené hasičské zbrojnice jako další užitečný prostředek ke zkvalitnění práce dobrovolných hasičů ve Vrbně pod Pradědem.
Na toto vybavení přispěly firmy: IPG s.r.o., Pradědský lesní závod a.s., Lesní společnost MADER, Zemní práce Klíč, ATQ s.r.o., Zemní práce Darmovzal, Stolařství Vosáhlo a Thér a Město Vrbno pod Pradědem. Všem sponzorům mnohokrát děkujeme!

Bc. Ondřej Chalupa – velitel JSDH Vrbno p. P.

 

Vytvořeno 16.2.2018 9:02:24 | přečteno 682x | Mgr. Alena Kiedroňová
load