Dnes je 2.4.2023 a svátek má Erika

Konec podomnímu a pochůzkovému prodeji

Obchodník, autor: Pixabay.com

Na území města Vrbna pod Pradědem i v jeho místních částech začal od 1. července 2016 platit zákaz podomního a pochůzkového prodeje zboží i služeb. Zákaz se nevztahuje na nabídku stánkařů a pojízdných prodejen při společenských akcích a podobně.

Nařízení města Vrbna pod Pradědem č. 2/2016 přijali radní na svém 34. zasedání v červnu (usnesení Rady města Vrbna p. P. č. 875/34/2016). Učinili tak přítrž nekalým praktikám prodejců či provozovatelů služeb, kteří obcházejí domácnosti, nebo oslovují veřejnost na veřejných prostranstvích.

Znamená to, že v našem městě i místních částech je podomní prodej a pochůzkový prodej zakázán. Kdo nařízení poruší, může se vystavit riziku uložení pokuty. V případě právnické osoby, nebo fyzické osoby, která je podnikatelem, může jít o pokutu až do výše 200.000 korun, v případě fyzické osoby pokutu až do 30.000 korun. Kontroly dodržování nařízení provádějí pověření pracovníci Městského úřadu Vrbno pod Pradědem.

Toto nařízení se nevztahuje na ohlášené, a tedy povolené veřejné sbírky.

Nevztahuje se ani na prodej zboží a poskytování služeb mimo provozovnu při slavnostech, sportovních, kulturních nebo jiných podobných akcích, včetně prodeje v pojízdné prodejně různého druhu zboží, který je předem nahlášen na Městském úřadu Vrbno pod Pradědem.

Vytvořeno 13.6.2016 15:37:58 | přečteno 898x | Mgr. Alena Kiedroňová
load