Dnes je 28.3.2023 a svátek má Soňa

Kam s bolavým zubem

Zuby, autor: Pixabay.com

Kam se obrátit, když Vás o víkendu, nebo v noci začne bolet zub? Na Bruntálsku je zubní pohotovost zajištěna pouze o víkendech a svátcích, a to vždy od 8 do 12 hodin dle rozpisu služeb. Kam se vydat, zjistíte na telefonní lince Zdravotnické záchranné služby 553 777 777. Nepřetržitá zubní pohotovost, tedy včetně pracovních dnů, je zajištěna až v Ostravě, případně Olomouci.

Mnozí lidé netuší, že se v případě strastí s bolavým zubem domohou pomoci v blízkém okolí. Zubní pohotovost na Bruntálsku ovšem funguje výlučně o víkendech a ve svátcích dopoledne, tedy v čase od 8 do 12 hodin. Zubní lékaři se střídají podle rozpisu služeb. Informaci o tom, která zubní ordinace v Bruntále, případně v okolních městech, aktuálně slouží zubní pohotovost, je možné kdykoliv zjistit na Informačním centru zdravotnické záchranné služby na lince 553 777 777.

Co si ale počít, když Vás nesnesitelně trápí zub uprostřed noci? To pak musíte až do Ostravy nebo Olomouce, v obou městech je zajištěn nepřetržitá zubní pohotovost, tedy včetně pracovních dnů. 

Co dělat, když Váš zubní lékař ukončil činnost?

V takovém případě byla dle zákona odeslána Vaše zdravotní dokumentace na Krajský úřad Moravskoslezského kraje do Ostravy. Jakmile si najdete nového lékaře a bude po Vás požadovat zdravotní kartu, tak se můžete obrátit s žádostí na Krajský úřad Moravskoslezského kraje, odbor zdravotnictví, kde Vám pořídí výpis nebo předá originál zdravotní karty. Kraj tyto dokumenty odešle Vašemu nově zvolenému lékaři.

Více informací naleznete na oficiálních stránkách kraje. (ak)

Vytvořeno 9.3.2017 10:18:14 | přečteno 1361x | Mgr. Alena Kiedroňová
load