Dnes je 24.3.2023 a svátek má Gabriel

Vyhrazená stání už radní nepovolí

parkování na trávě Kie

Motoristé už neuspějí s žádostmi o vyhrazená místa k parkování za úplatu. Rada města rozhodla, že žádná další taková místa se na komunikacích v sídlištní zástavbě už nepovolí. Výjimkou jsou leda stání pro občany ZTP či ZTP/P v blízkosti jejich bytů.

Také Vrbno se potýká s nedostatkem parkovacích míst, zejména pak v sídlištích. To ovšem neopravňuje motoristy odstavit vůz, kde se jim jen zamane, třeba na čerstvě pokoseném trávníku. Leckteří se pak diví, když policisté přestupek postoupí k řízení přestupkové komisi vrbenského Městského úřadu. 

S ohledem na propad příjmů města z důvodu koronavirové krize se v roce 2020 začne realizovat zatím jen spodní část nového parkoviště v ulici Palackého, nová parkovací stání vznikají v ulici Nad Stadionem. 

Rada města nově rozhodla, že se ve Vrbně nebudou zřizovat další vyhrazená parkovací stání na komunikacích v sídlištních lokalitách. Zájem motoristů zaplatit si za stání na daném místě už převýšil možnosti. Výjimky budou mít leda občané s právem parkovat na místě vyhrazeném pro invalidy, se sníženými motorickými schopnostmi. 

(ak)
Ilustrační foto: Vrbno p. P.
Vytvořeno 8.7.2020 13:24:15 | přečteno 231x | Mgr. Alena Kiedroňová
load