Dnes je 24.3.2023 a svátek má Gabriel

Retardéry přispějí bezpečnosti provozu

Retardér, Střelniční, autor: plo

Na podnět občanů byly na některých místních komunikacích ve Vrbně pod Pradědem instalovány silniční retardéry. Přimějí řidiče zpomalit a projet daný úsek s větší ohleduplností k druhým. Retardéry tedy zvýší bezpečnost provozu ve městě. (ak)

Návrh na instalaci silničních retardérů v našem městě posoudil odbor životního prostředí, siničního hospodářství a zemědělství Městského úřadu Bruntál. V závěru května 2016 dodavatelská firma instalovala retardéry o celkové délce 27 metrů ve sjezdu k Domovu pro seniory v Mnichově, v Železné u řadových domků a v prvním úseku ulice Střelniční. Jak potvrdil Jiří Skácel, pracovník odboru výstavby a životního prostředí Městského úřadu Vrbno pod Pradědem, vybrány byly retardéry z tvrzeného plastu, které mají dlouhou životnost a jsou snadno obnovitelné. Na místě zůstanou i v čase zimy, při zimní údržbě místních komunikací by k jejich poškození nemělo dojít.

Vrbenská radnice vyšla vstříc žádostem občanů o přijetí bezpečnostních opatření a zvýšení bezpečnosti silničního provozu. Někteří neukáznění řidiči nedodržovali při jízdě po místních komunikacích přiměřenou rychlost a ohrožovali bezpečí chodců, maminek s kočárky, cyklistů i dalších občanů. Nyní si na zpomalovací prvky musí uvyknout i ostatní motoristé.

Mgr. Alena Kiedroňová, odbor vnitřních věcí

Vytvořeno 7.6.2016 10:02:14 | přečteno 1027x | Mgr. Alena Kiedroňová
load