Dnes je 28.3.2023 a svátek má Soňa

Dluhy na nájemném se nezvyšují

ilustrační foto, autor: from Pixabay.com

Výše pohledávek města za nájmy v jeho bytech a za služby činí zhruba čtyři miliony korun a město je vymáhá. Pozitivní je, že celkový dluh nájemníků nenarůstá, a to právě zásluhou důslednosti při vymáhání a také pod hrozbou ztráty bydlení. 

Zastupitelé se na jednání v květnu zabývali také výší pohledávek města za nájmy v městských bytech a spojené služby. Ty činí zhruba čtyři miliony korun. Město je ovšem vymáhá.

Diskusi vyvolal návrh na odpis dluhu 232 tisíc korun po nájemníkovi v domu č.p. 510, který mezitím zemřel. Zastupitel Dušan Pechal vznesl dotaz, zda je vymáhání dluhů dostatečně pádné a proč správa bytů nechá nové dluhy narůst třeba až na 40 tisíc korun.

„Situací se několikrát do roka zabývá pohledávkový výbor. Je třeba říci, že většina pohledávek je starších deseti let, z let hospodářské krize, kdy spousta lidí byla bez práce. Přesto dlužníci závazky vůči městu mají. Za poslední půlrok jsme dva nájemní byty vystěhovali. Když město dává návrhy na vystěhování, zpravidla se vyřízení vleče měsíce a někdy dokonce roky. Přesto nemůžeme polevit, normální je za bydlení a za služby platit,“ uvedl starosta Petr Kopínec.

Jeho slova potvrzuje i místostarostka Iveta Pešatová, která do voleb řídila majetkoprávní odbor, pod který spadá správa bytů. „V tuto chvíli je v řízení 64 exekucí, dalších 16 návrhů k soudu na vyklizení bytů. Insolvencí je nyní čtrnáct,“ uvedla místostarostka.
(ak)
Vytvořeno 8.7.2020 13:12:29 | přečteno 251x | Mgr. Alena Kiedroňová
load