Dnes je 22.3.2023 a svátek má Leona

Cyklostezka byla oficiálně otevřena

DSCN8177

Ve středu 20. října 2021 zastupitelé města v čele se starostou Petrem Kopíncem a místostarostkou Ivetou Pešatovou oficiálně otevřeli cyklostezku Vrbno pod Pradědem – Karlovice, Zadní Ves. Ta byla sice dokončena už před několika týdny, ale oficiálně mohla být otevřena až poté, co nabylo platnosti kolaudační rozhodnutí. Do té doby byla cyklostezka z právního hlediska stále staveništěm. 

„Děkuji všem, kteří se o cyklostezku zasloužili - projektantům, zhotovitelské firmě a všem ostatním, kteří se podíleli na realizaci. Po nesčetných problémech a složitých přípravách tak bylo dílo dokončeno. Děkuji také zástupcům Moravskoslezského kraje a bývalému senátorovi doc. MUDr. Petru Kolibovi, CSc., kteří pomohli zprostředkovat schůzku s ministrem zemědělství. Až po osobní intervenci u pana ministra se podařilo potřebnou směnu pozemků s LČR, s.p. dotáhnout do konce. Bez této směny by cyklostezka nebyla. Bezesporu tato nová cyklostezka přispěje k rozvoji turistického ruchu v celém regionu,“ řekl starosta Petr Kopínec ve svém krátkém vystoupení.

Po přestřižení pásky většina přítomných zastupitelů využila možnosti a na koloběžkách si alespoň na krátkou vzdálenost vyzkoušeli, jak bude cyklostezka zájemcům sloužit.

Náklady na vybudování 1,6 km dlouhé cyklostezky dosáhly celkově 12 milionu korun, přičemž dotace činily 8,5 milionu korun. Údržbu cyklostezky budou mít na starosti vrbenské Technické služby. S odstraňováním sněhu z povrchu se však zatím nepočítá vzhledem k tomu, že v zimě nelze počítat s větším využíváním cyklostezky. (lo)

Foto: Ladislav Olejníček


Vytvořeno 21.10.2021 14:23:02 | přečteno 1218x | Mgr. Alena Kiedroňová
load