Dnes je 24.3.2023 a svátek má Gabriel

Kde získat informace k existenci sítí?

Existence sítí, autor: Pixabay.com

Odbor výstavby a životního prostředí informuje stavebníky o možnosti získání vyjádření k existenci technické infrastruktury. 

V současné době se stavebníkovi nabízí možnost získání vyjádření k existenci technické infrastruktury prostřednictvím internetových stránek (portálů) poskytovatelů. Tyto portály nabízí vydání sdělení k existenci sítí v elektronické podobě, které mají stejnou právní váhu jako sdělení zaslaná poštou v tištěné podobě. Tato služba je navíc poskytována zdarma.

Zde uvádíme odkazy na portály, kde můžete o tyto informace požádat

  • Utility report - žádost o vyjádření k existenci technické infrastruktury v ČR

    Tato služba usnadňuje agendu podání a příjmu žádostí o vyjádření k existenci sítí. Žádosti se podávají prostřednictvím webového formuláře, čímž je zajištěna úplnost žádosti a zrychlen proces vyřízení. Jedná se o rychlý a bezplatný způsob, jak podat žádost o vyjádření správcům inženýrských sítí tak, aby nikdo nebyl opomenut nebo aby nebyly odesílány žádosti nadbytečně. Podání žádostí o vyjádření k existenci sítí či k dalším stupňům staveb v ochranném pásmu dráhy a částečně v obvodu dráhy (§ 9 odst. 1 a § 7 odst. 3 zákona č. 266/1994 Sb., o drahách) nebo staveb zasahujících do obvodu dráhy.
  •  Geoportál skupiny ČEZ - poskytuje informace o průběhu sítí a poloze zařízení

    Sdělení o existenci sítí o které je možno požádat. Informace jsou poskytovány zdarma a mají stejnou právní váhu jako sdělení zaslaná poštou v tištěné podobě. Dokumentace sítě - digitální data pro potřeby projektantů investičních akcí společností ČEZ Distribuce, a.s. a ČEZ ICT Services, a.s. Data o poloze technické infrastruktury pro pořizovatele územně analytických podkladů.

Vytvořeno 27.1.2017 14:23:11 | přečteno 887x | Patrik Locku
load