Dnes je 9.6.2023 a svátek má Stanislava

Blíží se termín splatnosti místního poplatku za psa za rok 2023

ilustrační foto, autor: Pixabay.com

Připomínáme všem pejskařům a držitelům psů, že se nám opět přiblížil termín splatnosti a POPLATKY ZE PSŮ za letošní rok 2023 jsou splatné nejpozději do 30. ČERVNA 2023.


Poplatek je možno zaplatit na pokladně MěÚ Vrbno pod Pradědem v hotovosti, ale i platební kartou v pokladních dnech k tomu určených, mimo pátek, kdy je pokladna uzavřena. Poplatek lze zaslat i bankovním převodem na účet č. 1720771/0100 Komerční banka a nebo přes Portál občana, přičemž je bezpodmínečně nutno zadat pro platbu platný variabilní symbol přidělený řádně přihlášenému poplatníkovi za psa. Variabilní symbol lze vyžádat u správce poplatku, bližší informace na telefonním čísle 554 795 118, e-mail martina.matuskova@vrbnopp.cz.

Dále upozorňujeme ty držitele psů, kteří ještě nemají své psy řádně přihlášeny k místnímu poplatku, dle obecně závazné vyhlášky č. 5/2019 o místním poplatku ze psů Města Vrbna pod Pradědem, aby tak ve vlastním zájmu co nejdříve učinili u správce poplatku.  Držitel psa je povinen správci poplatku ze zákona o místních poplatcích č. 565/1990 Sb., vznik své poplatkové povinnosti a to do 15ti dnů ode dne jejího vzniku, kdy dnem vzniku je den kdy pes dovršil stáří tří měsíců, nebo den kdy se stal držitelem psa staršího tří měsíců. Pro přihlášení psa využijte úřední dny pondělí a středu, očkovací průkaz psa k přihlášení vezměte prosím s sebou.

Rovněž upozorňujeme všechny držitele psů a poplatníky, že případné změny, ať už úhyn, utracení, prodej či  darování pejska, musí dle obecně závazné vyhlášky oznámit správci místního poplatku do 15ti dnů od skutečnosti, která nastala.

Vyhnete se tak případným problémům, které můžou z opomněného jak nepřihlášení psa tak jeho odhlášení  z evidence pro držitele a poplatníka nastat.

Martina MATUŠKOVÁ, finanční odbor, správce místních poplatků  


Vytvořeno 19.5.2023 13:52:33 | přečteno 237x | Patrik Locku
load