Dnes je 31.3.2023 a svátek má Kvido

Nenechte si v březnu ujít…

Výstava Malované kameny, autor: Dalibor Otáhal

Kam vyrazit v březnu za kulturou, vzděláním a poznáním.

Máme pro vás pár tipů na akce ve Vrbně, které by bylo škoda nenavštívit. Přehled všech kulturních a společenských akcí najdete ve Zpravodaji.

Výstavy

Hned tři výstavy mohou až do konce března diváci vidět ve středisku Střecha. Tou první je výstava prací absolventů kurzu kresby. Během měsíce ledna a února probíhal ve vrbenském středisku Střecha kurz kresby pod vedením malíře Zdeňka Kurečky. Výstava představuje dílka, která účastníci kurzu tvořili.

Další dvě výstavy jsou i prodejní. Se svou tvorbou kreseb a obrázků na kamenech se divákům představuje Kristýna Gašparíková a Henrich Mládek. A do třetice – k vidění jsou působivé velkoformátové fotografie kamzíků. Snímky jsou dílem Štěpána Mikulky, fotografa přírody a jednoho ze spoluautorů filmu Jeseníky království horské divočiny.

Besedy a přednášky ve středisku Střecha

Autorské čtení a beseda se spisovatelkou Dagmar Digma Čechovou proběhne ve čtvrtek 9. března od 17 hodin. Zájemci si mohou na místě knihy koupit a nechat si je od autorky podepsat.

Střecha Vrbno pořádá v rámci pořadu Lovy nejen beze zbraní besedu s nožířem, kovářem a myslivcem Tomášem Holíčkem. Koná se ve středu 15. března v 17 hodin. Vstupné dobrovolné. Akci moderuje Ota Bouzek.

Cestopisná přednáška o nejvyšších horách světa proběhne ve čtvrtek 16. března od 16 hodin. Anna Kováčová svým povídáním zavede posluchače do Nepálu, Tibetu a Číny.

V rámci pátečních večerů s historií je připravena přednáška Hany Komárkové nazvaná Malé zločiny velkého Vrbna. Koná se v pátek 24. března od 17.30 hodin.

Ludvíkovské skalní město je název přednášky producenta, scenáristy, režiséra, kameramana, zpravodaje České tiskové kanceláře a horolezce Dana Krzywoně. O tom, jak se horolezcům líbí v lesích okolo Vrbna a Ludvíkova, bude vyprávět ve čtvrtek 30. března od 16 hodin. V Ludvíkovském skalním městě se nacházejí desítky skalních útvarů, někteří horolezci zde trénují před plánovanými expedicemi do velehor.

Všechny akce se uskuteční ve středisku Střecha.

Koncert skupiny The Funkrents

Pro veřejnost neznámé jméno, pro hudební fanoušky jedna z nejvýznamnějších osobností české hudby: Richard Scheufler. Sólový zpěvák, skladatel, aranžér, pedagog a hudební producent. Spolu s osobitou zpěvačkou Innou Zůnovou tvoří hudební uskupení The Funkrents a nabízí sloučení hned několika hudebních stylů: funky, popu, rocku, jazzu a dalších.

Posluchačům ve Vrbně pod Pradědem se představí na koncertu ve středu 22. března ve středisku Střecha, začátek je v 19 hodin.

Richard Scheufler se hudbě věnuje odmalička, vyzkoušel si řadu nástrojů, aby nakonec zvítězila basová kytara. Hrál v několika kapelách, například ve skupině Dalibora Jandy, King Size, Pražský výběr II, Krucipüsk, Rock Opera Praha a další. Podílel se na nahrávkách nebo koncertech Karla Gotta, Lucie Bílé, Lenky Filipové, Ladislava Křížka a jiných.

Jako speciálního hosta si Richard pozval svého syna, bubeníka, zpěváka, skladatele a hudebního producenta Richarda Scheuflera mladšího. Můžete jej znát z Rockopery Praha a kapely Walda gang.

Jelikož budou muzikanti vystupovat na severní Moravě, tak si připravili pro návštěvníky akce překvapení v podobě několika písní od Věry Špinarové, kterou mají rádi.

Rozhovor: http://fikyno.cz/news/the-funkrents

Pozvánka na koncert od kapely: https://1url.cz/7rbzK

Facebooková událost: https://1url.cz/7rbzM

Dalibor OTÁHAL, pracovník public relations


Vytvořeno 8.3.2023 11:54:50 | přečteno 572x | dotahal
load