Dnes je 9.6.2023 a svátek má Stanislava

Na kole okolo Slezské Harty

Cyklista, autor: Pixabay.com

Cesty mnoha cyklistů z Vrbna míří při plánování výletů a vyjížděk směrem k Slezské Hartě. 

Okolí největší moravskoslezské přehrady nabízí krásné prostředí, navíc na konci dubna se pro cyklisty otevřela nová cyklostezka, ta vede od hráze podél břehu do Leskovce nad Moravicí a do Razové. Jde o prvních jedenáct kilometrů, do budoucna má cyklostezka ovinout celou přehradu.

Pokud se chce někdo nejen projet na kole přírodou v okolí vodní nádrže, ale také si zasoutěžit, může své síly změřit ve 12. ročníku závodu horských kol kolem přehrady Slezská Harta. Bike maraton se jede v sobotu 10. června, start je v Nové Pláni. Více informací a přihlášky na internetových stránkách: www.bikemaraton-slezskaharta.cz.

Závod se jede na třech trasách, dospělí a junioři mohou soutěžit na sedmdesát nebo čtyřicet kilometrů. Pro tyto kategorie je třeba se přihlásit předem, a to nejpozději do pátku 2. června. Většina trasy vede přírodním terénem, menší část po asfaltu. Ochranná přilba je povinná. Závod se jede za plného silničního provozu.

Pro nejmenší dětské závodníky do 14 let jsou trasy do pěti kilometrů, přihlášky se přijímají až na místě startu v Nové Pláni, prezentace je od 7.30 hodin.

Závod horských kol kolem přehrady Slezská Harta je letos opět zařazen do Bajkerské amatérské regionální soutěže BARS 2023, která pohárovým způsobem boduje a vyhodnocuje výsledky osmi tradičních MTB maratonů v regionu. 

Dalibor OTÁHAL, pracovník vztahů s veřejností

 


Vytvořeno 17.5.2023 13:33:56 | přečteno 366x | dotahal
load