Dnes je 9.6.2023 a svátek má Stanislava

Měli byste zájem označit bezplatně své jízdní kolo forenzním značením, abyste ochránili svůj majetek před krádeží?

kolo, autor: unsplash

Město dostalo jedinečnou příležitost zvýšit bezpečnost majetku občanů prostřednictvím bezplatného forenzního značení jízdních kol. Forenzní značení kol spočívá v aplikaci nálepky a speciálního roztoku, který obsahuje UV složku a mikročástice s kódem „DNA“. 

Takto označená jízdní kola budou zaregistrována nejen do databáze města Bruntálu, ale i do celorepublikové databáze. Jakmile potencionální zloděj nálepku uvidí, je více než pravděpodobné, že pro něj váš majetek nebude zajímavý. Je totiž permanentně označený, a tudíž i neprodejný. Tímto krokem můžeme vytvořit bezpečnější prostředí a zvýšit šance na nalezení ukradených jízdních kol. 

„Nabídku na značení kol jsme dostali v rámci projektu města Bruntál, musíme však nejdříve zjistit, zda by o to byl ze strany občanů zájem,“ sdělil starosta Petr Kopínec. Vyzýváme proto všechny obyvatele, aby se zapojili do ankety na webových stránkách našeho města, protože vaše zpětná vazba je zásadní pro rozhodnutí, zda se do označování kol pustit. Pojďme společně posílit bezpečnost a zajistit lepší budoucnost pro všechny.

Vytvořeno 23.5.2023 9:03:35 | přečteno 618x | mnavojova
load