Dnes je 22.3.2023 a svátek má Leona

Zákaz návštěv v Domově pro seniory

Senioři

Kvůli zvyšujícímu se počtu výskytu onemocnění Covid 19 v regionu a především na doporučení praktických lékařů vyhlásil Domov pro seniory ve Vrbně pod Pradědem zákaz návštěv. Ten platí od středy 2. února.

„Uvědomujeme si závažnost tohoto rozhodnutí, ale snažíme se chránit zdraví a životy vašich nejbližších. Děkujeme za pochopení a věříme, že se opět budeme vídat v co možné nejkratší době,“ vzkázali pracovníci domova pro seniory.

V pondělí 7. února ve vrbenském domově měli po testech na Covid 19 pozitivních deset zaměstnanců a jedenáct klientů. V zařízení je přitom naočkováno na sedmdesát procent pracovníků a sto procent uživatelů. Očkování probíhalo v domově průběžně, nyní v únoru pokračuje u některých lidí očkování třetí dávkou.

Se svými blízkými ve vrbenském domově mohou lidé zůstat ve spojení prostřednictvím mobilního telefonu, tabletu, nebo počítače přes aplikaci WhatsApp či Skype. Telefonní číslo tabletu, se kterým se lze spojit prostřednictvím aplikace WhatsApp je 775 894 759, na Skypu uživatelské jméno DPS Vrbno.

Zákaz má jedinou výjimku, návštěva je umožněna pouze u seniorů v terminálním stádiu. (ot)


Vytvořeno 7.2.2022 15:19:13 | přečteno 615x | dotahal
load