Dnes je 24.3.2023 a svátek má Gabriel

Záchranáři zasahovali na letním táboře ve Vrbně

Zdravotnická záchranná služba, autor: Zdravotnická záchranná služba

Sedmnáct účastníků dětského tábora mělo příznaky otravy.

Zdravotnická záchranná služba zasahovala v sobotu 9. července večer u hromadného postižení zdraví, které se vyskytlo na letním táboře ve Vrbně pod Pradědem. Na tísňovou linku byl nahlášen případ postižení větší skupiny osob s podezřením na otravu. Na pomoc postupně vyjely čtyři týmy Zdravotnické záchranné služby ze základen Vrbno, Bruntál, Rýmařov a také posádka z Opavy.

„Zasahujícím lékařem bylo na místě události vyšetřeno a vytříděno celkem sedmnáct účastníků dětského letního tábora, kteří jevili známky zdravotního postižení. Jednalo se především o zažívací obtíže, provázené nevolností, zvracením a průjmy, stejně jako zvýšenou tělesnou teplotou,“ informoval mluvčí Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje Lukáš Humpl.

Ošetřeno muselo být sedmnáct osob, přičemž půldruhá desítka z nich byla ve věkovém rozpětí mezi sedmi a čtrnácti lety. Záchranáři následně transportovali sedm pacientů na dětskou ambulanci krnovské nemocnice, stejný počet na infekční oddělení opavské a tři pacienty ostravské Fakultní nemocnice. Co bylo důvodem zdravotních potíží, to nyní šetří i policisté.

Nutno dodat, že provozovatelem tábora není město Vrbno a nijak se netýká příměstského letního tábora ve Vrbně. Případ se jen odehrál na území města. 

Pořadatelem tábora byl sportovní klub z Karviné, který měl v Železné pronajatý areál od Střediska volného času Bruntál. Mladí judisté měli být na táboře do středy 13. července, pořadatelé ale po výskytu hromadných zdravotních problémů tábor předčasně ukončili. Hygienici odebrali na táboře materiál na vyšetření a rovněž se čeká na výsledky odběrů, které odebrali v nemocnicích zdravotníci účastníkům tábora. Výsledky vyšetření by měly odhalit příčinu nákazy. (ot)


Vytvořeno 11.7.2022 10:00:36 | přečteno 1401x | dotahal
load