Dnes je 30.3.2023 a svátek má Arnošt

Vysvětlení ke konečné ceně tepla za rok 2022

ilustrační foto, autor: Pixabay.com

Vážení odběratelé tepla, vážení občané města Vrbno pod Pradědem.
Chci vám tímto doplnit informaci o zvýšení ceny tepla od 1.10.2022, na to navazujícího konečného vyúčtování tepla za rok 2022. Na základě četných dotazů, jak bude promítnuta dvojí cena tepla do vyúčtování, vám níže odpovím.

Naše společnost provádí pravidelné měsíční odpisy spotřeby plynu na jednotlivých kotelnách a dále také pravidelné měsíční odpisy dodávek tepla do všech odběrných míst.
Na základě těchto údajů víme dodávky tepla za období 01. - 09.2022 a budeme vědět dodávky tepla za období 10. - 12.2022. Vše po jednotlivých měsících.
Je potřeba si ale uvědomit, že jak cena za první tři čtvrtletí roku, tak i cena za poslední čtvrtletí, byla stanovena jako cena  ,,předběžná“.
Skutečná cena tepla za rok 2022 bude stanovena na základě skutečně vynaložených nákladů na výrobu a rozvod tepla, v závislosti na skutečných dodávkách tepla. Vše je vždy v souladu s příslušným cenovým rozhodnutím Energetického regulačního úřadu. Cena tepla je cena regulovaná, pro kterou platí závazný postup její kalkulace.

Na vašem vyúčtování proto uvidíte pouze jednu konečnou cenu tepla za rok 2022.

Tato cena bude a musí pravdivě zohledňovat skutečný poměr nákladů na výrobu a rozvod tepla, na skutečně dodané teplo.

Pan Scholz, jednatel společnosti TEPLO VRBNO s.r.o. také reagoval na sociálních sítích vyjádřením k článku v médiích na základě tvrzení společnosti NWT Hulín, které  se nezakládá na pravdě. "Máme na TEPLE VRBNO k dispozici veškerou elektronickou komunikaci s touto společností. Komunikovali jsme společně s naším právním zástupcem s Energetickým regulačním úřadem, ohledně všech postupů. Nekalé obchodní praktiky společnosti NWT budeme řešit soudní cestou. Podali jsme též podnět na prošetření na ERÚ."

Scholz Ota
jednatel společnosti TEPLO VRBNO s.r.o.

ikona souboruTisková zpráva Energetického regulačního úřadu

Vytvořeno 5.10.2022 8:08:34 | přečteno 2162x | jgrygova
load