Dnes je 31.3.2023 a svátek má Kvido

Výstava fotografií připomene historii

Staré koupaliště ve Vrbně, autor: Archiv Spolku Přátelé Vrbenska

Blížící se výročí dvaceti let existence Spolku Přátel Vrbenska připomene výstava fotografií spojená se zábavným a hravým programem.

Výstava s doprovodným programem proběhne v sobotu 10. září od 13 do 18 hodin na náměstí Sv. Michala. Pokud počasí nebude příznivé, akce se přesune pod střechu do objektu bývalého gymnázia.

„Představíme naši činnost za dvacet let, ty nejúspěšnější akce znají lidé nejen ve Vrbně a blízkém okolí, ale v celé republice. Mezi ně patří Lesní slavnost Lapků z Drakova, Dlouhá noc, Vánoční království a Silvestrovský výšlap. Prezentuje to město Vrbno a pomáhá rozvoji turistického ruchu,“ přiblížil téma výstavy předseda Spolku Přátelé Vrbenska Karel Michalus.

Fotografie z akcí spolku jsou jen jednou tematickou částí výstavy. Své zastoupení zde budou mít i snímky ze společných projektů Přátel Vrbenska s polskými partnery z obce Wilamowice Nyskie v Polsku, dalším tématem je připomenutí pětadvaceti let od povodní v roce 1997 a samozřejmě nebude scházet ani početný soubor historických fotografií.

„Na to navazuje náš záměr udělat obrazovou kroniku Vrbna a připomenout poválečnou historii města. Vrbno mělo rozvinutý průmysl, o úspěchy a známost i v zahraničí se postarali již dřívější podnikatelé. Po skončení druhé světové války a po odsunu německých obyvatel se zde opět rozvíjel průmysl,“ připomenul Karel Michalus. Pro vytvoření kroniky Přátelé Vrbenska přivítají nejrůznější fotografie, dokumenty a vzpomínky na poválečné začátky obnovy pohraničí.

Výstava fotografií je ale jen jednou částí sobotní akce. Pro děti je připraveno oblíbené malování na obličej a zábavné soutěže se sladkou odměnou. Dospělí se mohou zúčastnit pivní soutěže, kde na vítěze čeká láhev domácí slivovice. A nějakou zajímavost si mohou lidé zakoupit ve vetešnictví za jednotnou cenu 20 korun. K prodeji budou i nově vytištěné historické fotografie pohlednicového formátu. V každém balíčku za 20 korun bude vedle fotografie také rulička štěstí, na dospělé výherce čeká štamprle slivovice, pro děti bude čokoláda. A k dobré náladě bude celé odpoledne hrát hudba. (ot)

ikona souboruPlakat_A4_vystava_pro Zpravodaj.pdf

ikona souboru1. Začínali jsme v pohraničí_KM.pdf

Vytvořeno 6.9.2022 13:13:47 | přečteno 1149x | dotahal
load