Dnes je 22.3.2023 a svátek má Leona

V Mnichově se bude opravovat cesta

Mnichov 846   Oprava komunikace

V těchto dnech obdrželo město Vrbno pod Pradědem oznámení od Státního pozemkového úřadu (SPÚ), že v předběžném termínu 15. srpna až 19. srpna tohoto roku a 12. září až 16. září letošního roku proběhne oprava komunikace v Mnichově, místní části Vrbna pod Pradědem.


Tato komunikace je dlouhodobě ve velmi špatném technickém stavu a vrbenský městský úřad dostal od občanů na tuto skutečnost několik stížností a podnětů k řešení a návrhů na opravu technického stavu této komunikace. Situaci komplikuje to, že komunikace se nachází na parcele číslo 846, která není majetkem města a město nemá podle zákona právo s tímto majetkem hospodařit. Vlastníkem pozemku je Státní pozemkový úřad, který je jako jediný oprávněný s tímto majetkem nakládat.

Město opakovaně žádalo SPÚ o opravu zmíněné komunikace, dlouhodobé úsilí nakonec přineslo úspěch a lidé v Mnichově se v dohledné době dočkají opravy rozbité silnice. Lze to pokládat za doklad toho, že městu nejsou lhostejné náměty a připomínky obyvatel města, i když se nejedná o majetek města Vrbna.

Město prosí obyvatele o trpělivost a spolupráci při opravě komunikace.

Ladislav OLEJNÍČEK, tiskový mluvčí

Vytvořeno 5.8.2022 9:07:05 | přečteno 2015x | Patrik Locku
load