Dnes je 28.3.2023 a svátek má Soňa

Úklid přírody v okolí Vrbna

Ukliďme Česko - Ukliďme Jeseníky_výřez

Dobrovolníci se v pátek 15. dubna pustí do sbírání odpadků a úklidu v přírodě okolo Vrbna pod Pradědem. Přidejte se taky, sraz je ve 13 hodin u Rákosí v Mnichově.

Slyšeli jste o výzvě Ukliďme Jeseníky? Do akce se můžete zapojit kdykoliv a kdekoliv, nebo přidat ke skupince nadšenců ve Vrbně pod Pradědem.

Blíží se Velký pátek, který je mimo jiné dnem pracovního klidu. V lidových pověrách je tento den spojován s magickými silami, kdy se otevírají hory a vydávají své poklady. Velká moc se také připisovala koupelím - ještě před svítáním lidé vycházeli k potůčkům, aby si zajistili pevné zdraví.

Při svých toulkách okolní přírodou jste si jistě všimli, že nejen hory vydávají své poklady, ale že také lidé své "poklady" odhazují různě po horách. A tenhle nepořádek chtějí dobrovolníci uklidit právě v onen magický den. Ve Vrbně pod Pradědem je společný úklid připraven na pátek 15. dubna, přidat se může kdokoliv. Součástí je i závěrečné posezení u táboráku. Velký pátek je sice dnem přísného půstu, ale kdo bude chtít, může si opéci špekáček. Sraz je ve 13 hodin u Rákosí v Mnichově. Pytle na sběr a špekáčky jsou zajištěny. Opékání proběhne v zahradě u Rákosí, kde bude vše nachystáno. Zajištěn je i svoz pytlů s odpadky.

Akce se koná za každého počasí. Organizátoři už dopředu děkují za pomoc a těší se na setkání. (ot)

Ukliďme Česko - Ukliďme Jeseníky, obrázek se otevře v novém okně
Vytvořeno 13.4.2022 11:24:07 | přečteno 353x | dotahal
load