Dnes je 8.6.2023 a svátek má Medard

Radnice má novou elektronickou úřední desku

Elektronická úřední deska

Novou elektronickou úřední desku mohou využívat lidé ve Vrbně pod Pradědem. Je umístěna na budově radnice přímo napravo od vchodu. 

Nový kiosek elektronické úřední desky je jeden z moderních způsobů komunikace s občany. 

Elektronická úřední deska je v souladu s platnou legislativou a všemi zákonnými povinnostmi. Samozřejmě je přístupná všem včetně občanů s hendikepem.

Na elektronické úřední desce mohou lidé získat stejné informace jako na klasické „papírové“ úřední desce a rovněž informace o městě. „Zájemce si tak může najít na panelu stejné informace, jako kdyby seděl doma u počítače, nebo si web vyhledal na mobilu nebo na tabletu“ vysvětli Patrik Locku, IT pracovník města. Hlavní výhodou je přímé napojení na sekci webových stránek, a tím odpadá složité vyvěšování papírových dokumentů.

Nový kiosek je chráněn proti výpadku proudu z externího zdroje, má bezpečnostní, takzvané antivandal sklo a je také hlídán městským kamerovým systémem.

Pořízen byl v rámci projektu Efektivní úřad Vrbno pod Pradědem.  Instalovala jej soukromá firma Galileo Corporation spol. s.r.o., která vyhrála zakázku.

U nákupní zóny Albert je umístěn informační panel, který rovněž nabízí data z el. úřední desky.

Ladislav OLEJNÍČEK, tiskový mluvčí

Vytvořeno 10.8.2022 10:40:07 | přečteno 896x | jgrygova
load