Dnes je 22.3.2023 a svátek má Leona

Poškozování majetku tolerováno nebude

Veverčí dráha

Je to jen pár dní, co je v provozu zábavná veverčí dráha v areálu rybníků ve Vrbně pod Pradědem. 

Je věnována pro zábavu v přírodě, atrakce ale současně přírodu nepoškozuje a neruší okolí. Už se však našli tací lidé, kteří si z místa udělali tábořiště s ohništěm, nepořádkem a hromadou lahví od piva a alkoholu. První případ poškození atrakce je tu.

Takové chování a jednání je v rozporu s účelem tohoto zařízení a smyslem celého projektu. Město rozhodně nepřipustí poškozování svého majetku!

Místo veverčí dráhy je určeno pro rodiče s dětmi, pro turisty a další návštěvníky města. Je součástí šestikilometrové stezky Cesta kolem vody, která citlivě vede člověka přírodou a umožňuje mu přírodu poznávat a těšit se z pobytu v ní. Město Vrbno pod Pradědem tuto naučnou stezku vybudovalo za nemalé peníze, které z části získalo z dotací. Zodpovídá tedy za udržitelnost tohoto projektu, za zachování vybudovaných zařízení, za ochranu poskytnuté finanční podpory.

Nejen na tomto místě, ale i na dalších vybraných lokalitách je instalován monitorovací kamerový systém a veškeré zjištěné případy porušování pořádku a poškozování majetku budou předány k vyřešení Policii ČR.

Jedním z opatření je i to, že součástí provozního řádu hřišť ve Vrbně pod Pradědem je nově také zákaz popíjení alkoholu, užívání návykových látek a produkce hlasité hudby. (ot)

 

 


Veverčí dráha 2022

Veverčí dráha, poškození.
Veverčí dráha

Veverčí dráha

 
Veverčí dráha

Veverčí dráha

 
Veverčí dráha

Veverčí dráha

 
Veverčí dráha

Veverčí dráha

 
Veverčí dráha

Veverčí dráha

 
 
Vytvořeno 4.7.2022 14:37:21 | přečteno 762x | dotahal
load