Dnes je 31.3.2023 a svátek má Kvido

Nynější dramatická cena tepla příští rok klesne

Termostat, autor: Pixabay.com

Zastropovaná cena plynu přináší jasno v tom, kolik lidé zaplatí za teplo ve Vrbně pod Pradědem.

I když odběratelé tepla musí nyní hlouběji sáhnout do kapsy, příští rok přináší alespoň malé zklidnění. Dobrou zprávou je, že nynější vysoká cena v příštím roce klesne. Předběžně kalkulovaná cena tepla pro celý příští rok, tedy od ledna do prosince 2023, je stanovena na 1200 korun za GJ, a to včetně DPH.

Pro společnost TEPLO VRBNO s.r.o. se vztahuje maximálně stanovená cena plynu. Z ní pak vychází v souladu s platnou legislativou výpočet ceny tepla, kterou budou platit odběratelé ve Vrbně pod Pradědem. Do konce listopadu obdrží zákazníci společnosti TEPLO VRBNO s.r.o. dodatky smluv k ceně tepla.

Cena tepla ve Vrbně pod Pradědem se dostala až na částku dva tisíce korun za gigajoul. Tato cena ale bude platit jen tři měsíce, od října do prosince letošního roku, pak klesne na dvanáct set korun. Za dramatickým nárůstem ceny plynu ve Vrbně pod Pradědem je neplánovaná změna dodavatele. Firma TEPLO VRBNO s.r.o. musela rychle domluvit náhradního dodavatele plynu, aby zajistila topnou sezonu. Dosavadní dodavatel NWT a.s. Hulín totiž jednostranně vypověděl smlouvu na dodávky plynu na tento rok.

Dalibor OTÁHAL, pracovník public relations


Vytvořeno 9.11.2022 11:33:47 | přečteno 1154x | dotahal
load