Dnes je 31.3.2023 a svátek má Kvido

Nový rok začíná koncertem Nadi Válové

Naďa Válová, autor: Lenka Hatašová

V úterý 17. ledna se posluchači ve Vrbně pod Pradědem na vlastní uši dozvědí, co je to šanson:

Text je plnohodnotným básnickým dílem a zpívá jej zpěvačka s ojedinělým osobitým hlasem, v němž se odráží láska i bolest, touha a odmítání, štěstí a utrpení, naděje i drsný osud, jaký jen žena může mít.

Zpěvačkou, v jejímž hlase je celý životní příběh, je Naďa Válová, držitelka ceny Anděla, múza Petra Hapky a interpretka textů Michala Horáčka. Právě on si ji všiml v pěvecké soutěži a přivedl mezi hvězdy české hudební populární scény. Účinkovala v projektu Michala Horáčka a Petra Hapky Kudykam, který se uváděl na scéně Státní opery Praha a v Janáčkově divadle v Brně.

Nazpívala dvě písně na kompilačním albu Trochu jinak z roku 2006, v roce 2008 účinkovala na nejprodávanějším albu toho roku s názvem Ohrožený druh, oceněným Andělem. Na to vlastní si počkala ještě deset let. Její první sólové album z roku 2019 nazvané Černá produkovala zpěvačka Bára Basiková. Autorem hudby většiny písní je Petr Hapka, jedna je z pera Ivana Hlase. Dvě novinky složil Jiří Najvar a jednu Hynek Koloničný. Texty napsal Michal Horáček. Debutové album zpěvačky Nadi Válové představuje její hlasové dispozice v nejrůznějších polohách, k čemuž jí skýtají bohaté možnosti právě nádherné texty Michala Horáčka.

Koncert Nadi Válové ve středisku Střecha Vrbně pod Pradědem začíná v 19 hodin. Vstupenky jsou ke koupi v předprodeji ve Střeše za 200 korun. 

Naďa Válová - plakát

Dalibor OTÁHAL, pracovník public relations


Vytvořeno 4.1.2023 13:53:41 | přečteno 319x | dotahal
load